Вчені назвали риси, властиві справжньому «козлу»

«Козлом» називають тих, хто поводиться огидно, робить безглузді вчинки та відверто дратує

Науковці провели експеримент, аби з’ясувати, що містить звання «козел», яким часто нагороджують людей за їхню поведінку.

Дослідження

Учені з Університету штату Джорджія під керівництвом Брінклі Шарпа провели дослідження, під час якого попросили майже 400 людей описати найбільшого «козла», якого вони знали особисто. Також учені попросили описати, як вони сприймають особистість цієї людини, її переконання та поведінку.

Учасники експерименту без особливих труднощів відразу ж назвали найбільших «козлів», які зустрічалися на їхньому життєвому шляху, — каже Шарп.

Результати опитування показали, що люди вважають, що людина, про яку вони говорять, на 100% заслуговує на цю образу.

Найцікавіше, що практично кожен із нас має потенціал стати «козлом» на думку іншої людини, навіть якщо це не так зараз, то все може змінитись у майбутньому, — говорить Шарп.

Усі чоловіки…

За словами вченого, 35,26% жертв цієї образи були романтичними партнерами, колегами, начальниками, членами сім'ї чи друзями учасників експерименту. А 50,13% — це ті, хто раніше був таким. Наприклад, колишні коханці, колишні колеги та колишні друзі, а також колишні члени сім'ї.

Згідно з нашим дослідженням, «козлами» вважають здебільшого чоловіків, і, як правило, вони вступили в стадію середнього віку, — говорить Шарп.

За словами вченого, люди, яких сприймають як «козлів», мають такі риси:

  1. агресія,
  2. гнів,
  3. зверхність,
  4. черствість,
  5. владна поведінка,
  6. неуважність,
  7. безвідповідальність,
  8. маніпулятивність,
  9. грубість,
  10. лицемірство та багато іншого.

«Козел» — це розлад?

Коли йдеться про поведінку, то «козли» не обов'язково були вороже налаштовані стосовно людей, але їх просто не турбувало, що інші думають або як їх сприймають інші, — каже Шарп.

Поведінка «козла» найбільше відповідає низькій поступливості, низькій сумлінності, високому невротизму та низькій відкритості чомусь новому.

Це не означає, що люди, яких ми визначаємо «козлами», насправді є людьми з розладами особистості. Швидше, негативна поведінка часто сприймається як збіг із цими описами, кажуть учені.

Я думаю, що висновок дослідження полягає в тому, що образи мають значення. Ми справді маємо на увазі певні риси характеру, або ми пов'язуємо їх із певними характеристиками поведінки людини, — каже Шарп.

Джерело: журнал ФОКУС

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень