![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Актори святкуватимуть Міжнародний день театру на сцені
Актори драмтеатру у Рівному одне з професійних свят відзначатимуть прем’єрою.
Нині в храмі Мельпомени тривають останні приготування до показу драми «Земля» за мотивами однойменної повісті Ольги Кобилянської.
Одна з головних героїнь постановки - мати братів Марія - заслужена актриса України Галина Цьомик радить дивитися драму молодим батькам:
Тема землі і проблема батьків та дітей – вічні теми. Саме у цій виставі ми їх і вирішуємо. Хотілося б, щоб в залі батьки дивилися постановку і розуміли, що дітей своїх треба любити, коли вони ще маленькі. Треба їх долюбити, бути з ними, аби потім не виникало таких ситуацій, де брат ненавидить свого брата. А все йде від того, що дітям в голови вкладуть батьки.
Окрім Галини Цьомик, у драмі гратимуть заслужені актори України Віктор Янчук, Станіслав Лозовський, а також Олег Ягелюк та відома актриса Вікторія Клєщенко-Пилипчук.
Заслужений артист України Станіслав Лозовський виконує головну роль Сави:
Нарешті мені дали негативну роль (сміється – авт.). Я граю Саву Федорчука, молодшого сина Івоніки. Прототип – реальний чоловік, його теж звати Сава, який вбив свого брата, а потім виїхав у Канаду. Його, до речі, запрошували на Батьківщину, але він не приїхав. Після смерті Сави його діти судилися за ту землю, за яку Сава вбив свого брата. Тобто це реальна історія. А якщо говорити про героя, якого я зображую, то його цікаво грати. Сава бореться сам із собою, а це - найважча боротьба. Ну, а основний конфлікт у цій драмі - не питання землі, а питання стосунків батьків та дітей.
Драму поставив відомий рівнянам за постановками «Сорочинський ярмарок» та «Пошились в дурні» режисер Олександр Олексюк.
Особливу увагу в театрі приділили костюмам.
Художниця Алла Лактіонова самотужки вишила сорочку напівциганки Рахіри, роль якої виконує Вікторія Клєщенко-Пилипчук.
Такий крок сама художниця називає «автографом у виставі», каже завліт драмтеатру Ірена Боровець:
Художниця сама вишила сорочку для Рахіри. Скажу, що зазвичай одяг шиють інші люди, а це Алла Лактіонова зробила з власної волі. Це вона створила вінок, дуже гарний. Теж для сцени з весіллям. До речі, всі костюми стилізовані під традиційний одяг Буковини.
Квитки на прем’єру, яка відбудеться у вівторок, 27 березня, коштують від 30 до 100 гривень. Кажуть, що квитків майже не залишилось.
До слова, в основу повісті лягла подія, що сталася восени в 1894 році в селі Димці (тепер Глибоцький район, Чернівецької області), де син селянина убив свого старшого брата, щоб самому дістати в спадщину батькову землю. Прототипами героїв повісті стали члени родини Костянтина Жижияна — Михайло і Сава (у повісті — Федорчуки). Сава Жижиян згодом емігрував до Канади, де й помер.
В автобіографічному нарисі «Про себе саму» Ольга Кобилянська писала:
«Факти, що спонукали мене написати «Землю», правдиві. Особи майже всі до одної також із життя взяті. Я просто фізично терпіла під з'явиськом тих фактів, і коли писала — ох, як хвилями ридала!».
Фрагмент репетиції можете побачити тут.
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Куди піти цього тижня у Рівному
Розподілили гранти голови Рівненської ОДА на 2018 рік на культурні проекти
У Рівному сьогодні відкриють присвячену УПА виставку з документами з архіву СБУ
Якщо ваш син мріє стати пожежником: у Рівному є музейна кімната (ФОТО)
Сьогодні у Рівне приїде Народна артистка України (ЗАХОДИ)
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК