В Україні зміниться вартість передачі електроенергії. Скільки платитиме населення

Новий тариф запрацює у 2023 році

З наступного року в Україні зміниться тариф на передачу електроенергії. Такою новиною ділиться сайт today.ua. Попередньо відомо, що ця послуга подорожчає на 84%.

Ще більш відчутним буде здорожчання тарифу на диспетчерське (оперативно-технологічне) управління.

Відповідний проєкт наразі  обговорюють на сайті НЕК Укренерго.

У документі пропонують встановити тариф на передачу електроенергії на рівні 636,17 грн/МВт-год. Тариф на послуги з диспетчерського управління зросте на 234% – до 207, 63 грн/МВт-год.

Укренерго таке зростання пояснює зміною курсу долара та євро, і відповідно знеціненням національної валюти. Крім того, на тариф впливає збільшення аварійного запасу Укренерго, зростання витрат на капітальні інвестиції, а також збільшення ціни на водопостачання і водовідведення.

Водночас у документі йдеться, що це не вплине на розмір тарифу, яким користується населення.

Адже постачанням електроенергії побутовим споживачам здійснює постачальник універсальних послуг за фіксованими цінами, які не залежать від тарифів Укренерго. Це передбачає Порядком формування цін на універсальні послуги.

Але попри ці запевняння, населення відчує зростання тарифів, оскільки виробники, які користуються електроенергією, будуть змушені підняти ціни на свої товари.

Тож все одно за зростання тарифів українці платитимуть з власної кишені.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень