В Україні зміниться вартість передачі електроенергії. Скільки платитиме населення

Новий тариф запрацює у 2023 році

З наступного року в Україні зміниться тариф на передачу електроенергії. Такою новиною ділиться сайт today.ua. Попередньо відомо, що ця послуга подорожчає на 84%.

Ще більш відчутним буде здорожчання тарифу на диспетчерське (оперативно-технологічне) управління.

Відповідний проєкт наразі  обговорюють на сайті НЕК Укренерго.

У документі пропонують встановити тариф на передачу електроенергії на рівні 636,17 грн/МВт-год. Тариф на послуги з диспетчерського управління зросте на 234% – до 207, 63 грн/МВт-год.

Укренерго таке зростання пояснює зміною курсу долара та євро, і відповідно знеціненням національної валюти. Крім того, на тариф впливає збільшення аварійного запасу Укренерго, зростання витрат на капітальні інвестиції, а також збільшення ціни на водопостачання і водовідведення.

Водночас у документі йдеться, що це не вплине на розмір тарифу, яким користується населення.

Адже постачанням електроенергії побутовим споживачам здійснює постачальник універсальних послуг за фіксованими цінами, які не залежать від тарифів Укренерго. Це передбачає Порядком формування цін на універсальні послуги.

Але попри ці запевняння, населення відчує зростання тарифів, оскільки виробники, які користуються електроенергією, будуть змушені підняти ціни на свої товари.

Тож все одно за зростання тарифів українці платитимуть з власної кишені.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень