Утримання в СІЗО і «відсидку» – відтепер теж включатимуть у страховий стаж

Кабмін змінив процедуру підтвердження стажу для пенсії

Учора, 11 серпня, уряд затвердив новий проєкт постанови, розробленої Мінсоцполітики. Цей документ передбачає зміни у підтвердженні наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Відтепер особи, які перебували в місцях позбавлення волі, але вважаються реабілітованими (‼️), зможуть підтвердити стаж судовим рішенням.

Про це на своїй сторінці у фейсбук написала Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова:

– Відтепер до страхового стажу при призначенні пенсії зараховуватиметься час тримання особи під вартою, відбування покарання в місцях позбавлення волі та перебування в засланні й на примусовому лікуванні, якщо цей період був встановлений як юридичний факт на підставі судового рішення.

Яким чином реабілітованим зараховуватимуть до стажу час перебування в місцях позбавлення волі пояснює видання «Пенсійний кур’єр».

Так, громадянам, необґрунтовано притягнутим до кримінальної відповідальності, а також репресованим особам, яких пізніше було реабілітовано, час тримання під вартою і час відбування покарання в місцях позбавлення волі та засланні, а також перебування на примусовому лікуванні зараховується до страхового стажу.

Зарахування такого періоду здійснюється на підставі виданих уповноваженими органами довідок (документів) про реабілітацію (довідки суду, органів прокуратури чи досудового розслідування про закриття кримінального провадження або довідки суду про прийняття виправдувального вироку).

Досі випадки зарахування до страхового стажу таких періодів, якщо такі довідки (документи) про реабілітацію відсутні, врегульовано не було.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень