«Укрзалізниця» купила туалетні сидіння за 10 тис. грн й кнопки змиву за ціною смартфонів

Кнопка змиву виконує єдину функцію, а коштує близько 7 тис. грн

Філія «Пасажирська компанія» акціонерного товариства «Українська залізниця» 16 вересня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Компанія АМБ» на постачання запчастин до вакуумних туалетів на 27,51 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Вартість окремих запчастин є дуже високою. Наприклад, сидіння з кришкою від німецького виробника Evac коштує 9 456 грн. Або кнопка змиву – 6 790 грн, - повідомляє видання «Наші гроші».

Кнопка змиву виконує єдину функцію – подачу сигналу про спуск води в туалеті. Але вона коштує як смартфон, що виконує значно більше функцій.

Унітазний блок, на який зверху кріпиться вищевказане сидіння, придбано за 311 880 грн. За ці гроші можна придбати чотири індійські мотоцикли Bajaj Pulsar NS 200cc.

 

Укрзалізниця суттєво підняла ціни на вказані деталі у порівнянні з минулими роками, коли курс долара був на рівні поточного. У 2017 році УЗ купувала кнопки для змиву по 5900 грн, а сидіння по 8 200 грн, тобто на 15% дешевше ніж зараз.

При цьому за ті торги дві фірми-учасники були покарані Антимонопольним комітетом за змову. У 2020 році для ремонту поїздів «Тарпан» кнопки змиву купували також по 5 894 грн.

До участі в нинішніх торгах були допущені лише дві фірми – переможець «АМБ» та ТОВ «Редтехнотрейд». Вони не торгувались на аукціоні, відтак економія на торгах стосовно очікуваної ціни склала менш як 1%.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Більше оголошень