Українці змушені за безцінь позбуватися своїх автівок у Європі. В чому причина?

Скільки коштує перереєстрація у Німеччині

З перших днів повномасштабного вторгнення росії немало українців, рятуючись від війни, виїздили в Європу на своїх автомобілях. З літа минулого року українські водійські права визнаються по всій території ЄС. Також більшість країн ЄС дозволили в перші місяці українцям вільно користуватися авто на українській реєстрації, але це має й свої обмеження у часі.

Як зазначає TRAVEL РБК-Україна ще в перші місяці війни біженцям, зокрема в Німеччині, дозволили користуватись авто на українських номерах без окремої реєстрації протягом 6 місяців, далі цей термін продовжили на рік – з моменту їх приїзду в країну.

Недавно серед українців в країні стала поширюватися інформація, що цей термін завершується і авто треба реєструвати або продавати і купувати нове.

Такі машини часто купують посередники, щоб потім знову завезти назад в Україну й там продати дорожче. Або інші українці, які готові на них їздити всередині країні і перереєструвати.

Люди стикнулися з тим, що такі авто довелося продавати в Німеччині значно дешевше, ніж вони коштували б в Україні. Якщо публікували оголошення в групах для українців, їх там починали критикувати, мовляв, чому так дорого.

 

Коли українцям треба перереєструвати авто в Німеччині

Українці в Німеччині мають перереєструвати свої автомобілі через рік перебування в цій країні.

На сьогоднішній день немає нових рішень на федеральному рівні. Відповідно всі автомобілі, які знаходяться на території ФРН, після року перебування мають бути перереєстровані і стати на німецький облік. Інакше ви ризикуєте отримати штраф, – пояснюють на Telegram-сторінці «Німеччина/Україна/Біженці».

В офіційній відповіді Федерального міністерства цифрових технологій і транспорту (BMDV) зазначається, що питання з реєстрацією автомобілів з українськими номерами ще вивчається.

Важливо розуміти, що для власників українських авто, які знаходяться в Німеччині по 24 параграфу, ще немає остаточного рішення. Є постанови загальні. В різних федеральних землях трактують ці постанови по-різному, вони не містять чітких формулювань, – зауважують правники.

Елітні авто на українських номерах у Варшаві (фото Фокус)

Куди звертатися для реєстрації авто в Німеччині і скільки це коштує

Для реєстрації треба звертатися в Zulassungsstelle (Straßenverkehrsamt) – це аналог українського МРЕО, де ставлять на облік, перевіряють наявність техогляду. Обов’язково звертатися по своєму місцю реєстрації.

Українцям треба зібрати документи з цього списку:

  • Ausländische Fahrzeugpapiere (укр.техпаспорт)
  • gültige Hauptuntersuchung (техогляд/заміри вихлопних газів)
  • CoC-Bescheinigung (сертифікат відповідності авто)
  • Zollbescheinigung (довідка з митниці)
  • Nummer von der Versicherung – страхування
  • gültiges Ausweisdokument (AT чи паспорт)
  • рахунок в німецькому банку, з якого потім знімуть транспортний податок.

З цим у Zulassungsstelle видадуть новий німецький техпаспорт та номери.

До слова, у Zulassungsstelle треба надати доказ того, що авто потрапило на митну зону Німеччини легально. Цей доказ треба отримати у митниці (Zollamt).

Щоб не платити 29% розмитнення, протягом року з моменту реєстрації треба надати заяву про те, що авто є майном переселенця на ПМЖ у Німеччину (Übersiedlungsgut). Тоді звільнять від сплати мита, але продати автомобіль не можна буде протягом одного року. До заяви (Antrag 0350) треба додати копію закордонного паспорта, техпаспорта, німецького пластику, підтвердження реєстрації (Meldebescheinigung). Авто має бути наявне для перевірки VIN коду.

Також у митниці виникає питання, яким чином ви пересувались Німеччиною на цьому авто. Бо якщо ви подали заяву на посвідку на проживання, ви автоматично мали заявити митникам ваше авто якомога скоріше. Якщо цього не зробили – це порушення закону називається Die widerrechtliche Benutzung von Fahrzeugen. В ідеальному випадку попросять сплатити транспортний податок (Kfz-Steuer) за період з моменту реєстрації по п.24, що стосується біженців. Але були і випадки, що виписували великі штрафи.

Одна з автостоянок у Кракові

Вартість реєстрації залежить від кожного окремого випадку. Страхування можна подивитись на сервісах порівняння послуг, як Verivox чи Check24.

Розрахувати транспортний податок можна на сайті.

  • CoC-сертифікат – від 50 до 200 євро через дилерів.
  • Техогляд при наявності СоС – 70-150 євро, без сертифіката – може бути дуже дорого.
  • Фінальна реєстрація в Zulassungsstelle – 50-70 євро включно з номерами.

Загалом процедура може зайяти 2 тижні. Українські номери заберуть, але техпаспорт залишать власнику.

Через непросту процедуру

Чимало біженців воліють повторно ввезти авто в Україну для продажу

Деякі українці, виїхавши в Європу на авто з українською реєстрацією, через деякий час везуть їх продавати в Україну, щоб не втрачати кошти. Киянка Світлана Єщенко виїхала на своєму авто в Гамбург в перші дні вторгнення РФ. Далі користувалася ним в країні. Але розуміючи, що дозвіл діятиме не роками, вирішила продати машину.

Тоді ніхто не думав, чи треба буде реєструвати в Європі машину. Ми з донькою просто взяли пару сумок, сіли в автомобіль і виїхали. Потім вільно їздили на ньому в Німеччині, все без проблем. Через те, що ми поки плануємо залишатися тут, машину вирішили продати. У мене Toyota Yaris 2012 року. Розуміла, що на українській реєстрації вигідно не продам, але хоч спробувала, – розповідає вона.

Виставила ціну 6 тисяч доларів і почала поширювати оголошення про продаж у профільних Facebook-групах.

Авто цієї марки намагалася продати у Німеччині біженка з України

Почали дзвонити перекупники. Сильно занижувати ціну. Я й так купувала в Україні авто за 9 тисяч доларів, продавала за 6, стан – ідеальний Дізналася, наші посередники так працюють і зараз в – купують дешево, і продають в Україні. Подумала, а чому мені б самій так не зробити? Відвезла її в Україну і доволі швидко продала за 8 тисяч. Потім в Німеччині купила іншу, на європейській реєстрації. Насправді багато українців так робили – возили машину продавати в Україну. Але німці дозволяють їздити на українських номерах і далі, тому сильно поспішати я б не радила, – радить Світлана.

Хоча консерсусу щодо термінів користування автомобілями на українській реєстрації в Німеччині поки немає, біженцям радять все ж таки реєструвати авто, щоб уникнути штрафів у майбутньому.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень