У школах Рівненщини хочуть запровадити медійну грамотність, щоб дітьми не маніпулювали
Школярів навчатимуть сприймати отриману інформацію критично
Школи Рівненщини можуть долучитися до проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».
Спершу спеціальні навчання проведуть для вчителів-учасників проєкту. Вони отримають необхідні матеріали для інтеграції відповідних навичок у свої уроки.
Ціль проєкту – навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям та усвідомити цінність високоякісної інформації у контексті шкільної освіти.
До участі у проєкті запрошують школи з райцентрів, ОТГ, селищ, сіл, міст і містечок усіх регіонів України (окрім обласних центрів, які вже беруть участь у ньому).
Менеджерка проєкту Любов Васильчук каже, що так школярі можуть самостійно знаходити інформаційні фейки і відрізняти факти від особистих суджень:
Участь у проєкті допомагає розвинути навички інфомедійної грамотності як вчителям, так і учням. Школярі-учасники проєкту краще розрізняють факти від суджень, розуміють, як працюють медіа, та вміють визначати неправдиві новини. Розвиток навичок критичного сприйняття інформації є дуже важливим для нашої країни, яка все ще перебуває у стані інформаційної війни.
До участі у конкурсі запрошуються вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі.
До вересня 2020 року нові вчителі-учасники проєкту пройдуть спеціальне навчання з інтеграції інфомедійної грамотності в уроки. Електронні матеріали проєкту нададуть учителям після проходження тренінгів.
Відбір учасників триває з 7-го по 25 лютого.
Для участі у конкурсі педагогам потрібно:
- знайти однодумців-учителів;
- отримати згоду від директора школи на участь у проєкті;
- заповнити анкету-заявку, яка доступна за цим посиланням.
Додамо, що торік до проєкту приєдналися 15 шкіл Рівного, тож там уже запроваджують інфомедійну грамотність на своїх уроках.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ