У Рівному вперше провели урологічну операцію півторамісячній дитині

У немовляти вроджена патологія сечової системи

Оперували дівчинку 28 грудня лікарі Рівненської обласної дитячої лікарні та Київського інституту педіатрії, акушерства та гінекології. 

У немовляти вроджена патологія сечової системи, тому оперувати потрібно було терміново, аби дівчинка мала шанси на повноцінне життя, – пояснили лікарі.

Діагностували патологію сечової системи у прооперованої дитини ще в утробі матері.

Це була дівчинка 1,5 місяця з уродженою вадою сечової системи – гідронефроз. Ступінь була важка, тому потребувала хірургічного лікування саме в цьому віці. Якщо не зробити цю операцію – можна було втратити нирку, – розповів дитячий лікар-уролог Інституту педіатрії, акушерства та гінекології (м. Київ) Максим Пономаренко.

Операція за участю київських фахівців тривала дві години.

Операційна бригада – це троє лікарів, лікар-анестезіолог, анестезистка, операційна сестра і та, хто нам допомагає – молодші медсестри. Тобто це не одна людина, це цілий склад. Маю надію, що ще трохи буду з ними співпрацювати, але q маю надію, що колись зможу працювати самостійно, – каже дитяча лікарка-уролог Рівненської обласної дитячої лікарні Тетяна Безручко.

В обласній дитячій лікарні проводять операції сечової системи четвертий рік.

Раніше в нас такі операції проводилися, в тому числі, і лапароскопічні у дітей старшого віку. Чим раніше оперуються такі вади розвитку – тим кращий функціональний і відстрочення результатів таких дітей, – сказав завідувач хірургічного центру Микола Поліщук.

Наразі півторамісячна дівчинка перебуває в реанімації, прооперована нирка почала функціонувати. За її станом лікарі будуть стежити до повноліття.

Джерело: Суспільне

Фото: Суспільне

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус Журналістка

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень