![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Це сталося минулого тижня.
Постраждав чоловік 6 вересня біля будинку №44 на вулиці Вербовій.
Розповідає начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Олександр Костюк:
Вони там сиділи ввечері, літав кажан і вкусив його за палець. Вони його збили і ногами потоптали, після чого він не придав значення. А 7-го числа його дружина помітила укус. 8-го раненько побігла на місце і знайшла цей труп кажана. Повідомила державну ветеринарну службу у місті Рівному. Спеціалісти виїхали. Забрали цей труп. Дослідженням було підтверджено сказ.
Олександр Костюк говорить, що основними переносниками сказу у дикій природі є червона лисиця, гризуни і летючі миші. Щоб запобігти укусам кажанів, за його словами, потрібно, щоб комунальні служби звертали увагу на підвали багатоповерхівок, виводили звідти летючих мишей.
А тим, кого вкусили, радить, якщо є можливість, впіймати чи забити тварину, і не зволікати зі зверненням до ветеринарних спеціалістів на місцях. Так, у селах для цього є ветеринарні пункти, у містах ветеринарні лікарні. У Рівному міська державна ветлікарня розташована на вулиці Малорівненській, 91. Фахівці ветслужби заберуть тварину і в лабораторії перевірять, чи вона не хвора. Щодо вище названого випадку у Рівному Олександр Костюк каже:
Добре, що дружина в цьому випадку відреагувала. А якби не відреагувала, невідомо, як би все могло закінчитися. Скоріше за все, чоловік захворів би. Бо кажан був хворий. Колись у Чернігівській області був випадок, що жінку царапнула летюча миша і полетіла. То вона аж через кілька місяців захворіла. Тому потрібно бути максимально обачним і вчасно звертатися до медзакладів чи ветеринарних фахівців.
Олександр Костюк також додав, що від сьогодні і протягом тижня на вулиці Вербовій біля будинку №44 з 15 до 19 години стоятиме намет, де ветеринарні спеціалісти будуть проводити вакцинацію всіх домашніх тварин від сказу. Щеплення безплатні. Йти з тваринами можуть сюди йти з усього мікрорайону.
До речі, ми писали, що цього року скажений кажан також покусав жінку у Сарненському районі. А загалом щороку до медиків через укуси тварин на Рівненщині звертається близько 2000 людей. Але велика кількість і не звертається. Вони, каже Олександр Костюк, наражають себе на небезпеку.
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Препарат від ботулізму на всю Рівненщину - один і майже недоступний
Ботулізм знову у Рівному. УВАГА! (ФОТО)
Рівненський медик - про те, як городяни змушують швидку допомогу їздити на виклики вхолосту
На Рівненщині готується засідання штабу щодо введення карантину через сказ
Рівненщина отримала оплачену ще у 2015 році вакцину від сказу
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК