У Рівному скажений кажан вкусив чоловіка

Це сталося минулого тижня.

Постраждав чоловік 6 вересня біля будинку №44 на вулиці Вербовій. 

Розповідає начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Олександр Костюк:

Вони там сиділи ввечері, літав кажан і вкусив його за палець. Вони  його збили і  ногами потоптали, після чого він не придав значення. А 7-го числа його дружина помітила укус. 8-го раненько побігла на місце і знайшла цей труп кажана.  Повідомила державну ветеринарну службу у місті Рівному. Спеціалісти виїхали. Забрали цей труп. Дослідженням було підтверджено сказ.  

 

Олександр Костюк говорить, що основними переносниками сказу у дикій природі є червона лисиця, гризуни і летючі миші. Щоб запобігти укусам кажанів, за його словами, потрібно, щоб комунальні служби звертали увагу на підвали багатоповерхівок, виводили звідти летючих мишей.

А тим, кого вкусили, радить, якщо є можливість, впіймати чи забити тварину, і не зволікати зі зверненням до  ветеринарних спеціалістів на місцях. Так, у селах для цього є ветеринарні пункти, у містах ветеринарні лікарні. У Рівному міська державна ветлікарня розташована на вулиці Малорівненській, 91. Фахівці ветслужби заберуть тварину і в лабораторії перевірять, чи вона не хвора. Щодо вище названого випадку у Рівному Олександр Костюк каже: 

Добре, що дружина в цьому випадку відреагувала. А якби не відреагувала, невідомо, як би все могло закінчитися. Скоріше за все, чоловік захворів би. Бо кажан був хворий. Колись у Чернігівській області був випадок, що жінку царапнула летюча миша і полетіла. То вона аж через кілька місяців захворіла. Тому потрібно бути максимально обачним і вчасно звертатися до медзакладів чи ветеринарних фахівців.

Олександр Костюк також додав, що від  сьогодні і протягом тижня на вулиці Вербовій біля будинку №44 з 15 до 19 години стоятиме намет, де ветеринарні спеціалісти будуть проводити вакцинацію всіх домашніх тварин від сказу. Щеплення безплатні. Йти з тваринами можуть сюди йти з усього мікрорайону.

До речі, ми писали, що цього року скажений кажан також покусав жінку у Сарненському районі. А загалом щороку до медиків через укуси тварин на Рівненщині звертається близько 2000 людей. Але велика кількість і не звертається. Вони, каже Олександр Костюк,  наражають себе на небезпеку.

 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень