У Рівному скажений кажан вкусив чоловіка

Це сталося минулого тижня.

Постраждав чоловік 6 вересня біля будинку №44 на вулиці Вербовій. 

Розповідає начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Олександр Костюк:

Вони там сиділи ввечері, літав кажан і вкусив його за палець. Вони  його збили і  ногами потоптали, після чого він не придав значення. А 7-го числа його дружина помітила укус. 8-го раненько побігла на місце і знайшла цей труп кажана.  Повідомила державну ветеринарну службу у місті Рівному. Спеціалісти виїхали. Забрали цей труп. Дослідженням було підтверджено сказ.  

 

Олександр Костюк говорить, що основними переносниками сказу у дикій природі є червона лисиця, гризуни і летючі миші. Щоб запобігти укусам кажанів, за його словами, потрібно, щоб комунальні служби звертали увагу на підвали багатоповерхівок, виводили звідти летючих мишей.

А тим, кого вкусили, радить, якщо є можливість, впіймати чи забити тварину, і не зволікати зі зверненням до  ветеринарних спеціалістів на місцях. Так, у селах для цього є ветеринарні пункти, у містах ветеринарні лікарні. У Рівному міська державна ветлікарня розташована на вулиці Малорівненській, 91. Фахівці ветслужби заберуть тварину і в лабораторії перевірять, чи вона не хвора. Щодо вище названого випадку у Рівному Олександр Костюк каже: 

Добре, що дружина в цьому випадку відреагувала. А якби не відреагувала, невідомо, як би все могло закінчитися. Скоріше за все, чоловік захворів би. Бо кажан був хворий. Колись у Чернігівській області був випадок, що жінку царапнула летюча миша і полетіла. То вона аж через кілька місяців захворіла. Тому потрібно бути максимально обачним і вчасно звертатися до медзакладів чи ветеринарних фахівців.

Олександр Костюк також додав, що від  сьогодні і протягом тижня на вулиці Вербовій біля будинку №44 з 15 до 19 години стоятиме намет, де ветеринарні спеціалісти будуть проводити вакцинацію всіх домашніх тварин від сказу. Щеплення безплатні. Йти з тваринами можуть сюди йти з усього мікрорайону.

До речі, ми писали, що цього року скажений кажан також покусав жінку у Сарненському районі. А загалом щороку до медиків через укуси тварин на Рівненщині звертається близько 2000 людей. Але велика кількість і не звертається. Вони, каже Олександр Костюк,  наражають себе на небезпеку.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень