ON-LINE

У Рівному показали, як переливають кров (ФОТО)

субота, 16 червня 2018
1/10
До Всесвітнього дня донорства

До Всесвітнього дня донора крові у Рівненській обласній станції переливання крові показали виробничий процес, провели екскурсію «шляхом донора», та розповіли про реформування служби крові, яке відбувається в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.  

Найбільший недолік в Україні  - це відсутність єдиної загальнонаціональної системи заготівлі крові. Окремі центри крові утилізують донорську кров та її компоненти, у той час в інших її не вистачає.  

Ще одним недоліком визнали те, що в таких закладах, як Рівненська обласна станція переливання крові, займалися виготовленням препаратів крові. В ЄС це роблять спеціальні заводи, а установи лише збирають, переробляють на компоненти та зберігають кров. У звязку з цим була розроблена Національна стратегія розвитку служби крові, яка поки не прийнята, хоча це обіцяють зробити до кінця літа.

На реалізацію стратегії з дня прийняття є 18 місяців. Однак Рівненська обласна станція переливання крові вже давно розпочала підготовку до цього процесу. У разі прийняття стратегії має змінитися і культура донорства, розповідає головний лікар Рівненської обласної станції переливання крові Ліна Михальчук:

Має бути 100% безоплатне добровільне донорство. Бо коли кров здається родичами – це приховане платне донорство, адже кров здають не від щирого серця, а тому що є необхідність в порятунку близької людини. А от коли людина йде добровільно, з позитивом, щоб допомогти абсолютно незнайомій, чужій людині, це зовсім інше. Таким донорам можна буде лише публічно дякувати, так як це роблять в країнах ЄС де бути донором – престижно.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Зник Папуга

    Сьогодні в районі села Біла Криниця зник ручний папуга сірого кольору з червоним хвостом,...
  • Втрачено сумку та гаманець з документами

    Напередодні ввечері з автомобіля, що стояв біля приймального відділення дитячої лікарні на...
  • Зник Йорк

    У районі Глибокої, приватний сектор між Текстильником та Гаражами загубилася собака породи...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного