ON-LINE

У Рівному обговорили питання оптимізації та фінансування медзакладів (ФОТО)

понеділок, 06 серпня 2018
В області планують створити три регіони, лікувальні заклади яких «виведуть» на новий рівень

Стратегію перетворення центральних лікарень обговорили під час наради під керівництвом заступника голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко за участю керівників рівненських комунальних закладів охорони здоров’я.

За її словами, на Рівненщині розробили пропозиції стосовно нового територіально-адміністративного устрою:

Так, в області планується створення трьох регіонів, що будуть співпадати з межами госпітальних округів – Рівненського, Дубенського та Сарненського. Мережу лікувальних закладів цих територій необхідно максимально ефективно оптимізувати, аби надавати якісну медичну допомогу пацієнтам. За це заклади отримуватимуть гроші з Національної служби здоров’я.

Втім, аби отримати фінансування, необхідно правильно пройти усі етапи реформування. У першу чергу це стосується зміни статусу закладу на комунальне некомерційне підприємство. Таким чином кожен медзаклад стане автономним і самостійно господарюватиме. Тоді головний лікар зможе на власний розсуд розпоряджатися грошима, які надходитимуть.

Заступник керівника області також наголосила на тому, що підвищення ефективності лікарської мережі залежить і від усунення дублювання функцій закладів:

Відділення певного профілю зараз є у кількох лікарнях обласного центру. З одного боку це добре, адже є здорова конкуренція. З іншого боку - це означає, що в одному госпітальному окрузі лікарні дублюватимуть функції. Звичайно, пацієнти оберуть той заклад, де лікування буде якісніше, адже матиме кваліфіковані кадри.

Ще одним важливим кроком у реформуванні є отримання медиками ліцензії на ведення практики. Така новація впроваджується задля підвищення компетенції лікарів. Ця ліцензія надаватиметься за жорсткими критеріями.

Окрім того, важливим є наявність високоспеціалізованого обладнання та комфортних умов перебування пацієнтів у закладах охорони здоров’я, говорить заступник голови облдержадміністрації:

Гроші медичної субвенції спрямовуйте на енергоносії, зарплати, пільгові пенсії. Приміщення ремонтуйте та утепляйте за рахунок державних та обласних програм – Державного фонду регіонального розвитку, обласного бюджету розвитку, а також обласної програми енергоефективності. Для цього необхідно розробляти документацію та подавати пропозиції на фінансування. У свою чергу, дороге обладнання варто закупляти на умовах співфінансування не лише з обласної скарбниці, а й залучати кошти ОТГ в межах госпітального округу. Адже потім жителі цих територій також будуть обстежуватися та лікуватися завдяки цьому обладнанню.

Нагадаємо, незабаром у всіх медзакладах області з’являться комп’ютери та багатофункціональні пристрої.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • У Рівному знайшли ID-картку

    У Рівному знайшли ID-картку на ім’я Козелець Дмитро Олександрович   ...
  • Втрачений техпаспорт на автомобіль

    Загублений техпаспорт від автомобіля SKODA Octavia  на польській...
  • У районі Басового Кута загубився цуцик

    Загубився цуцик, схожий на лабрадора. В районі Басівкута, вул....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного