У Пенсійному фонді розповіли, кому подвоять пенсійний стаж

І що для цього потрібно

Пенсійний стаж для українців з кожним роком збільшується, однак попри це, деякі категорії громадян можуть розраховувати на зарахування страхового стажу у подвійному розмірі.

У ПФУ повідомили, що на подвійний стаж можуть розраховувати ті, хто працює на особливо шкідливому виробництві, зокрема, у сфері медицини.

До такої роботи відноситься, зокрема, професія лікаря в психіатричних лікарнях. Тому страховий стаж за роки роботи тут зараховується у подвійному розмірі.

У Пенсійному фонді уточнили, що подвоюється не весь стаж, а лише набутий за періоди роботи до 1 січня 2004 року. Водночас при отриманні права на пенсію за вислугу років стаж подвоюється як до цієї дати, так і після.

При цьому набутий стаж в календарному розрахунку повинен складати не менше 35 років для чоловіків і 30 – для жінок. Всі пенсіонери, у яких менше норми такого стажу, права на допомогу не мають, зауважують у ПФУ.

Нагадаємо, що з наступного року пенсійний стаж збільшиться ще на 12 місяців, тож вийти на пенсію у 60-річному віці зможуть лише ті, хто має 28 років стажу. За необхідності стаж можна докупити, втім, за рік стажу з нового року доведеться заплатити 31 680 грн (тоді як ще в січні цьогоріч ця сума складала 24 937 грн).

Джерело – Тoday.ua

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень