У Пенсійному фонді розповіли, кому подвоять пенсійний стаж

І що для цього потрібно

Пенсійний стаж для українців з кожним роком збільшується, однак попри це, деякі категорії громадян можуть розраховувати на зарахування страхового стажу у подвійному розмірі.

У ПФУ повідомили, що на подвійний стаж можуть розраховувати ті, хто працює на особливо шкідливому виробництві, зокрема, у сфері медицини.

До такої роботи відноситься, зокрема, професія лікаря в психіатричних лікарнях. Тому страховий стаж за роки роботи тут зараховується у подвійному розмірі.

У Пенсійному фонді уточнили, що подвоюється не весь стаж, а лише набутий за періоди роботи до 1 січня 2004 року. Водночас при отриманні права на пенсію за вислугу років стаж подвоюється як до цієї дати, так і після.

При цьому набутий стаж в календарному розрахунку повинен складати не менше 35 років для чоловіків і 30 – для жінок. Всі пенсіонери, у яких менше норми такого стажу, права на допомогу не мають, зауважують у ПФУ.

Нагадаємо, що з наступного року пенсійний стаж збільшиться ще на 12 місяців, тож вийти на пенсію у 60-річному віці зможуть лише ті, хто має 28 років стажу. За необхідності стаж можна докупити, втім, за рік стажу з нового року доведеться заплатити 31 680 грн (тоді як ще в січні цьогоріч ця сума складала 24 937 грн).

Джерело – Тoday.ua

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень