У Рівному презентували книгу про маловідомий бій УПА

«Здовбиця 1944-го. Микитові рови»

Юрій Шадий - зліва та голова обласної ради Сергій Кондрачук - тримає книгу.
Юрій Шадий - зліва та голова обласної ради Сергій Кондрачук - тримає книгу.

У Рівному сьогодні, 9 грудня, презентували книгу «Здовбиця 1944-го. Микитові рови». Книга присвячена маловідомій сторінці у визвольній боротьбі на Волині – бою Здовбицької теренової сотні УПА з частинами військ НКВС. У презентації взяли участь науковці, історики, жителі села Здовбиця. Долучилися до заходу й голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук та депутат облради Олександр Набочук.

 - У березні 1944 року у нерівному бою поблизу Здовбиці полягло понад п’ять десятків здовбичан, а вирватися з оточення пощастило лише окремим бійцям УПА. Ця сторінка стала чи не найтрагічнішою в історії села.

 

Однак досі широкому загалу про цей бій відомо дуже мало. Бій у Микитових ровах передував Гурбинській битві, яка відбулася того ж року у квітні.

 

У книзі можна прочитати спогади очевидців, ознайомитися з документами, у яких міститься інформація про ті події.

 

Йдеться у виданні й про останнього провідника УПА на Волині Анатолія Маєвського, який у 1955 році загинув саме в Здовбиці, - розповів Юрій Шадий, який є упорядником книги.

Тож нове видання, яке вийшло за підтримки меценатів накладом 1000 примірників, дасть змогу пролити світло на досі невідомі сторінки цієї події.

У книзі зібрано та проаналізовано чималий пласт спогадів та документів про ці події.

Працювали над виданням нині вже покійний директор Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко, науковець Ігор Марчук та жителька Здовбиці Олеся Федорук.

Сергій Кондрачук - голова Рівненської обласної ради
Сергій Кондрачук - голова Рівненської обласної ради

Нині важливо не лише шанувати події минулого, а й робити все для того, аби пам'ять про них зберегли наступні покоління, вважає Сергій Кондрачук.

 - Для мене ця книга особлива, адже у ній йдеться про події, пов’язані з моїм рідним селом.

 

Микитові рови – це місце, де ми разом з Юрієм Шадим отримали перший досвід організації молодіжних таборів, практикували перші публічні виступи… Це, без перебільшення, святе місце для жителів Здовбиці.

 

Тому був радий долучитися до видання книги фінансово разом з іншими спонсорами. Дуже важливо, що знаходяться ті, хто готовий сприяти виданню таких важливих для сучасників і нащадків книг.

 

Однак до їхнього видання повинні долучатися не лише меценати. Нині на Рівненщині вже діє обласна програма національно-патріотичного виховання, і сподіваюся, що наступного року матимемо й повноцінну програму книговидання, у межах якої ми зможемо системно видавати такі праці, - зазначив голова обласної ради.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень