У Рівному є храм, долю якого називають «нещасливою» (ФОТО)
Адже проводити у ньому нормально богослужіння ніяк не вдавалося
Нещасливою називають долю католицького костелу святого Антонія у Рівному, у якому нині розташований органний зал Рівненської обласної філармонії.
Храм довго будували
Будівництво тутешні князі Любомирські, які були найбагатшими у Речі Посполитій, почали у 1774 році. Майже через 40 років - у 1813 році - його завершили.
Але зведені на болотній трясовині стіни майже відразу почали тріскати.
Їх постійно ремонтували. А у 1849 році через небезпеку проводити богослужіння тут заборонили і перевели їх у каплицю на цвинтарі (цвинтар був біля костелу).
Через 9 років князь Казимир Любомирський вирішив таки привести храм у належний вигляд: залив нові фундаменти, звів стіни.
Але у 1863 році сталося Січневе повстання: поляки (а вони були основними відвідувачами храму) повстали проти панування російської імперії. І через це добудовувати храм влада заборонила.
Тільки через 125 років після початку будівництва - у 1899 році - костел добудували. І він став найкрасивішою спорудою тодішнього Рівного.
Закрила храм і поруйнувала радянська влада
Храм дуже постраждав під час Першої світової війни. Його реставрація зайняла багато часу та коштів. І тільки у 1922 році костел заново освятили.
Потім у 1944 році з України, і в тому числі з Рівного, примусово вивезли до Польщі поляків. Відтоді костел ще діяв до 1958 року, доки його не закрила радянська влада.
Спочатку в ньому позрізали хрести зі шпилів і забрали дзвони, обдерли фрески і знищили вітражі.
Згодом знесли вежі й повністю зруйнували інтер’єри.
Зникла епітафія сімейства Любомирських, із підземелля викинули їхні труни, зокрема Юзефа Любомирського, київського каштеляна, його дружини Людвіки (Сосновської), композитора Казимира Любомирського.
У костелі розташували кінотеатр, а потім його переробили на дім органної музики. Органний зал розташований там і досі. Католикам храм так і не віддали.
Джерело: monitorwolynski.com
Радіо Трек: НОВИНИ