У небі над Києвом спостерігали унікальний сонячний «німб» (ФОТО)

Виглядає дивовижно

Над Києвом у небі спостерігалося рідкісне атмосферне оптичне явище, яке зовні нагадує своєрідний німб навколо сонця - гало. Таке веселкове коло навколо світила мешканці та гості столиці зняли на фото.

Кадри унікального природного явища 2 листопада розмістили у мережі.

Гало помітили у середу в другій половині дня у чистому небі, майже безхмарному.

Схожа на веселку дуга розкинулася над сонцем, яке вже почало спускатися на небосхилі, і ввечері ефект гало став ще видовищнішим і справді унікальним.

Звернімо увагу, що сонячне гало вважається рідкісним явищем для України - воно з'являється на небі при поєднанні кількох факторів.

Помітити його можна частіше саме за холодної погоди, коли на вулиці підвищена вологість.

Так, у повітрі в таку мить знаходиться велика кількість крижаних кристалів, і сонячне світло, проходячи крізь них, візуально утворює дугу навколо сонця.

Схожі процеси, спричинені дисперсією світла в кристалах льоду, відбуваються і при появі веселки.

У зимовий час таке оптичне явище можна спостерігати при яскравому сонці, морозі та високій вологості, а влітку - при зміні погоди.

Додамо, що найчастіше гало можна побачити в Антарктиді на її крижаному куполі та схилах, розташованих на висоті 2700-3500 м над рівнем моря. Там їх можна спостерігати протягом цілого дня, при цьому їхня форма та забарвлення може змінюватися.

Джерело: РБК-Україна

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень