У Мінфіні назвали «крайніх» в економії на освіті та зарплатні учителів
Кажуть, кошти освітньої субвенції не використовують органи місцевої влади
Як зазначається у повідомленні Міністерства фінансів, з посиланням на дані Державної казначейської служби, залишки накопичено у 1 437 місцевих бюджетах.
Найбільші залишки накопичено в місцевих бюджетах Харківської, Одеської, Донецькій, Київської, Дніпропетровської, Львівської області та Закарпатської областей.
Основними причинами накопичення залишків коштів освітньої субвенції є зменшення розмірів надбавки за престижність праці до 5%, скасування доплат необов’язкового характеру, запровадження простою з оплатою праці у розмірі 2/3 посадового окладу.
Також збільшення залишків субвенції відбувається через перенесення термінів виплати заробітної плати педагогічним працівникам, надання окремим педагогічним працівникам, за їх бажанням, відпустки без збереження заробітної плати, значне збільшення кількості лікарняних листів.
Окрім того, місцеві органи влади не використовують кошти субвенції через неможливість здійснення видатків капітального характеру у зв’язку з обмеженнями, встановленими Кабінетом Міністрів тощо.
За словами заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева, значна частина громад має достатньо коштів, що мають ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України:
Вкотре наголошуємо, що в період, коли кошти державного бюджету насамперед спрямовують на захист територіальної цілісності, недоторканності нашої країни, збереження життя і здоровʼя її громадян, залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись, а повинні ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України. Ми бачимо, що значна частина громад має достатньо коштів, щоб забезпечити доступні та якісні освітні послуги в умовах, коли відсутня можливість проводити уроки в приміщеннях шкіл.
Радіо Трек: НОВИНИ