У липні знову зростуть мінімальні пенсії. Кому доплатять цього разу

Підвищення скоріше формальне, але навряд чи буде зайвим для українських пенсіонерів

З 1 липня в Україні підвищать пенсії для деяких категорій громадян. Йдеться зокрема про тих пенсіонерів, які не підпали під індексацію впродовж минулих 2-х років.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Із 1 липня - на 100 гривень (додадуть до пенсії - ред.), тобто ми даємо щомісячну доплату до пенсій тим людям, які не підпадали під індексацію в 2019-2020 роках. Так прописано в законодавстві, реформа 2017 року.

 

Ми знаємо цю категорію людей, і коли ми робили індексацію з березня для 8 млн осіб, я знала, що ще є пів мільйона ось таких людей, ми для них також визначили з 1 липня щомісячну доплату по 100 гривень, – пояснила міністерка.

Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна
Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна

А як щодо інших категорій?

Високопосадовиця зауважила, що знає і про проблеми чорнобильців та людей з інвалідністю, пенсії для яких також потрібно підвищити.

Каже, Мінсоцполітики збирається внести на розгляд Кабміну постанову про підвищення пенсій, мінімальних пенсійних виплат для людей з інвалідністю І групи.

У людей немає стажу. Вони ж не винні, що за станом здоров'я не могли працювати, а в них, наприклад, стажу немає, щоб отримати більше, ніж 2 000 грн. Ми зараз їм піднімемо пенсію.

 

Минулого року ми внесли в Раду законопроєкт, де пропонуємо на 40% підвищити пенсії ліквідаторам на ЧАЕС з інвалідністю. Крім того, я вже підписала на уряд законопроєкт про підвищення мінімальних пенсійних виплат для чорнобильців, вони збільшуються вдвічі, - заявила Лазебна.

Зауважимо, що нині мінімальна пенсія в Україні дорівнює прожитковому мінімуму для осіб непрацездатного віку - це всього 1 769 грн.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень