У грудні українцям виплатять більші субсидії на комунальні послуги

А одна з найдорожчих послуг виявилася не дуже популярною

Більшість регіонів України наразі перебувають у «червоній зоні» карантинних обмежень. Відповідно жителям таких регіонів збільшили соціальні нормативи споживання комунальних послуг, а відповідно зріс і розмір субсидій. Зростання відбулося на суму від  100 до 600 грн.

У «червоній зоні» на 50% збільшуються нормативи споживання на одну особу холодної, гарячої води, газу та електрики. Ці послуги не є надто дорогими, відтак і збільшення субсидій частина населення навіть не відчує, каже директор департаменту соціальної політики «Інституту місцевого розвитку» Антон Левицький:

Це збільшення складає в середньому від 100 до 300 грн і стосується лише тих послуг, споживання яких залежить від людини.

 

Найдорожча тут гаряча вода, але це послуга, яка мало де поширена.

 

Варто зазначити, що 80% отримувачів субсидій – пенсіонери, у них склад сім'ї 1-2 особи. Тому в середньому і виходить така сума. Якщо порахувати на 4-х осіб (2 батьків та 2 дітей), вийде максимум близько 600 грн, але це лише в тому випадку, якщо сім'я користується гарячою водою.

Експерт зазначає, що нормативи споживання незалежно від зон і так було збільшено на 50% з березня минулого року до вересня цього. Тільки з жовтня відповідна ухвала Кабміну перестала діяти. Але вже у жовтні багато регіонів перейшли до червоної зони, тому для громадян практично нічого не змінилося.

Також у жовтні розпочався опалювальний сезон. 80% субсидії припадає саме на послугу з опалення, тому решта всіх платежів на цьому тлі не помітна.  

До слова, деяким українцям стало легше отримувати субсидії. Якщо у квартирі зареєстровані безробітні, які не мають доходу, але за фактом там не проживають, домогосподарство тепер може отримати субсидію. Також право на субсидію останнім часом отримали ті, хто не має доходу, але сплачує ЄСВ.

За матеріалами OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень