

Цікаві деталі життя у Порту
Португалія прийняла чимало українців. Зокрема, й біженців. Багатьом тут подобається, хтось нарікає.
Про особливості життя в цій країні (винайм житла, зарплати, інші деталі) розповідає TransferGo
В Португалії як у великих, так і у маленьких містах існує дефіцит житла для довгострокової оренди. Тому ціни на житло в цій країні доволі високі.
Наприклад, маленька однокімнатна квартира в невеликому місті обійдеться десь у 350-400 євро.
А у великому місті, такому як Лісабон або Порту, за таке житло доведеться заплатити 700-800 євро.
Оплата за трикімнатну квартиру для сім'ї в столиці може доходити до 1 500 євро на місяць.
Це при тому, що середня зарплатня по країні становить трохи більше тисячі євро на місяць.
Зазвичай при винайманні житла треба оплатити на певний період наперед – від 3 до 6 місяців. Квартири здаються без меблів або з їх мінімальною кількістю. Відтак орендарям треба ще купувати все необхідне для проживання. А якщо квартира вже з меблями – звісно, ціна на оренду буде ще вищою.
Оплата за комунальні послуги в Португалії становить близько 100-120 євро на місяць. Наприклад, на сім'ю з 3 людей треба буде заплатити приблизно:
Якщо у вас є автомобіль, то також щомісяця треба оплачувати страховку близько 20-30 євро.
Крім цього, власники транспортних засобів щорічно сплачують податок на особистий автомобіль.
Розмір платежів залежить від віку машини, об'єму двигуна та інших характеристик та становить десь 100-200 євро на рік. В деяких випадках податок можна сплачувати поступово щомісяця впродовж року.
У великих містах Португалії система громадського транспорту представлена автобусами, трамваями, фунікулерами, метрополітеном та річковим транспортом.
Наприклад, в Лісабоні квиток на метро коштує 1,5 євро, на автобус – приблизно 1,7 євро. Але треба пам'ятати, що ціни на квитки, придбані безпосередньо в автобусі чи трамваї, вищі у порівнянні з придбаними заздалегідь.
Вартість проїзду також залежить від тривалості поїздки та в межах яких зон пролягає маршрут.
Водночас місячний проїзний квиток коштує 40 євро.
Транспортне сполучення між містами забезпечують автобуси та потяги.
А от у маленьких містах та селищах місцевого громадського транспорту немає. Зазвичай жителі користуються особистими автомобілями або велосипедами. Середня вартість 1 літру бензину – 1,6 євро.
Якщо подорожувати Португалією на машині, варто пам'ятати, що в країні багато платних автомагістралей. Проїзд по платній ділянці дороги коштує 6-9 євро за 100 кілометрів.
Медицина в Португалії на високому рівні, але працює за схожою системою, як і в інших країнах Європи.
Тобто, аби відвідати вузького спеціаліста, треба чекати вільного місця кілька тижнів. Тому португальці не відкладають це питання «на потім» і при перших симптомах хвороби одразу звертаються до медиків. Проте при гострому болі або загрозі життю пацієнт може звернутися у відділення швидкої допомоги.
Португальці – добрий, відкритий та гостинний народ. Вони привітно та доброзичливо ставляться до інших. Португальці дуже тепло ставляться до дітей та майбутніх мам.
У португальців дуже цікавий неквапливий розпорядок дня. Зазвичай вони не снідають, а десь о 10 годині випивають філіжанку кави з бутербродом.
Обід у португальців з 12:00 до 14:30, а вечеря з 18:30 до 21:00. У цей час вулиці стають порожніми.
Під такий графік налаштовані навіть кафе та ресторани. Якщо ви прийдете не в час обіду або вечері, вам запропонують хіба що каву і бутерброд.
Португальці дуже поважають свою культуру та традиції. Для них найкраща кухня – національна, а найкраща музика – трохи меланхолійні португальські фаду.
Навіть у декоруванні приміщень вони залишаються вірними своїм національним традиціям та використовують керамічну плитку азулежу, яка по праву вважається витвором мистецтва і є гордістю та символом Португалії.
Радіо Трек: НОВИНИ
Стосується тих, хто має картку «Ощаду»: клієнтам нагадують про зміни
Заблокують доступ до грошей: ПриватБанк звернувся до українців з попередженням
Приваблює кліщів і утворює цвіль: в жодному разі не садіть цю рослину близько біля будинку
У платіжках знайшли зайве: українцям мають повернути близько мільйона гривень за комуналку
Яка температура прання є найдешевшою: Рахунки за світло стануть меншими
Ми їх втратили, - Олег Скрипка про українців за кордоном
«Не уявляю, ким тут треба бути!» - українка чесно розповіла про найбільші страхи за кордоном
Заплатиш, хоч як не крути: українець розповів про жорсткі перевірки та штрафи у ЄС
Українців за кордоном бронюватимуть: кому пощастить?
Не готують нічого, - про конфлікти у Нідерландах через харчові звички українців
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415