Тиждень до виборів: різнокольорові бюлетені, як їх правильно заповнити (ІНСТРУКЦІЯ)

Місцеві вибори відбудуться 25 жовтня

ОПОРА підготувала детальну інструкцію, де відповіла на поширені питання про новий бюлетень:

як заповнювати бюлетень;

 

скільки і які бюлетені отримає виборець;

 

що робити, якщо помилився, заповнюючи бюлетень;

 

які бюлетені будуть для голосування в малих громадах та за кандидатів на посаду голови;

 

правила поведінки для виборця на виборчій дільниці в день голосування;

 

як формується бюлетень.

Кожен виборець отримає на своїй виборчій дільниці бюлетені кількох типів. Може бути 2 або 3 типи бюлетенів для одного виборця і це залежить від того населеного пункту, де виборець живе та голосує.

Але основна різниця між бюлетенями така, що в одному треба буде поставити лише одну позначку, а в іншому – поставити позначку та вписати цифру за трафаретом.

 

Цей новий тип бюлетенів, де треба і поставити позначку, і вписати цифру за трафаретом отримає кожен виборець, незалежно від того, в якому населеному пункті мешкає.

Нові бюлетені отримає кожен виборець для голосування за кандидатів у депутати до обласної ради та районної ради. А також отримають ті виборці, які обиратимуть міську (сільську або селищну) раду із кількістю виборців 10 тисяч і більше.

Такий бюлетень міститиме ліворуч назву партії (та прізвище кандидата єдиного виборчого списку, який не бере участі в персоналізованому голосуванні, адже гарантовано пройде до ради, якщо партія подолає прохідний бар'єр), посередині два квадратики для голосування, а праворуч список прізвищ із 5-12 кандидатів від цієї партії.

Таким чином, у першому квадратику необхідно поставити позначку (плюсик або іншу позначку) за партію, а в другому квадратику вписати за трафаретом номер кандидата від цієї партії (від 1 до 12).

Зазвичай у більшості населених пунктів України виборець отримає 4 виборчі бюлетені для голосування за кандидатів на посаду:

1) міського (сільського або селищного) голови;

 

2) депутатів міської (сільської або селищної) ради;

 

3) депутатів районної ради;

 

4) депутатів обласної ради.

Але буде і кілька виключень.

2 – отримають виборці міста Києва.

 

3 – отримають виборці, які мають виборчу адресу на підконтрольній українській владі території Донеччини та Луганщини.

 

5 – отримають виборці Житомира, Кривого Рогу, Кропивницького, Полтави, Херсона, бо, крім стандартного набору, мають ще вибори до районних у місті рад.

Варто зазначити, що спільним також буде колір бюлетенів по всій країні для кожного типу виборів. Так, депутатів обласних рад обиратимемо за допомогою блакитних бюлетенів, депутатів районних рад – світло-зелених, депутатів міських рад – світло-жовтих, а депутатів сільських і селищних рад – кремових.

Натомість за кандидата на посаду голови міста, села чи селища будемо голосувати бюлетенем світло-рожевого кольору.

Виборці тих кількох великих міст, які отримають 5 бюлетенів через те, що обиратимуть також районні в містах ради, також отримають бюлетень світло-сірого кольору.

Варто зауважити, що вносити треба максимально точний номер, який зазначено поряд із прізвищем обраного кандидата (наприклад: не 06, а 6; не 01, а 1 тощо).

 

Ці цифри необхідно писати так, як раніше писали індекси на листівках та поштових конвертах в Україні.

Правила поведінки для виборця на виборчій дільниці в день голосування, як обміняти бюлетень і в якому разі ваш голос має бути зарахований – докладну інструкцію можете переглянути на посиланням.

Між тим, Центральна виборча комісія радить перевірити себе у списку виборців.

Якщо ви:

 

голосуєте вперше;

змінили прізвище;

нещодавно переїхали.

Якщо раптом ви не включені до реєстру — у розділі «Заяви та запити» можна подати заяву.

Змінити дані можна до 19 жовтня.

Детальніше про складання і уточнення списків виборців.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень