«Тих, хто в найбільшій безвиході через карантин» назвала рівненська журналістка
Їхня ситуація нагадала їй «безпаспортний режим СРСР»
Своє обурення тим, що закрите внутрішньообласне пасажирське перевезення, висловила у соцмережі Фейсбук журналістка з Рівненщини Алла Садовник:
Alla Sadovnyk 10 год · То трохи лицемірно - закрити внутрішні перевезення і позбавляти (ні, не обмежувати, а саме позбавляти) сільське населення елементарного права на вільне пересування вже третій місяць.
Мені ця ситуація нагадує безпаспортний режим СРСР (якщо хто не в курсі, паспорти - фактично, право вільного пересування - селянам совєти почали видавати тільки у середині 70-х років).
Чи йдеться про безпеку під час карантину? Без сумніву.
Але чи проїзд у міській маршрутці/тролейбусі, напхані супермаркети, кава на терасі міського кафе значно безпечніші за приміський маршрут або (що важливіше) маршрути від віддалених сіл до обласного центру?
Журналістку, яка родом з села, гнітить ця ситуація. Вона назвала її "вибірковим зневажливим підходом" до мешканців сіл.
Добре, у кого є в родині автомобіль. Чудово, хто має хороших друзів з авто.
А що робити тим, у кого такого привілею нема?
До районних центрів та Рівного одиниці з віддалених сіл їдуть розважитися у кафе чи сходити у зоопарк. Зазвичай, маршрут доволі простий: лікарня або чиновницький кабінет за котроюсь довідкою.
Уже мовчу про тих, хто просто їздить на роботу.
Алла Садовник пояснила, що написала все це тому, що її вразила історія жінки:
Вона, маючи квартиру у Рівному і доглядаючи брата за сотню кілометрів у селі, півтижня шукала-просила, хто б її завіз на півдня до міста: забрати нехитру пенсію за ті кілька місяців і заплатити за комунальні, аби їй не телефонували і не нагадували, що подадуть до суду за борг.
Журналістка резюмувала:
Тут уже йдеться про елементарну гідність.
Ми всі обмежені карантином, але є ті, кого він (завдяки вибірковим рішенням) загонить у безвихідь.
Радіо Трек: НОВИНИ