Тривалість життя ВІЛ-інфікованих значно зросла

ВІЛ перестав бути смертельно небезпечним і ним можна керувати

За 30 років ВІЛ перетворився зі смертельно небезпечної хвороби в хронічну, розвитком якої можна керувати. До цього призвів прогрес у галузі медицини та фармацевтики.

Тепер СНІД прирівняли до таких захворювань, як діабет, гіпертензія та інші серцево-судинні захворювання.

Про це пише УкрМедіа з посиланням на блог Discover.

За останніми даними американської статистики, середній вік смерті ВІЛ-пацієнтів різко зріс порівняно з 1987 роком. Для чоловіків він виріс на 34%: з 37,9 (1987 рік) до 50,8 року (2013). Серед жінок прогрес ще більш разючий — з 35,2 до 49,7 року.

24 листопада 2015 року був представлений новий звіт програми ООН по боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Відзначається, що до кінця 2013 року в світі було близько 36,9 мільйона ВІЛ-інфікованих, і 70% їх живе в Африці на південь від Сахари. Число нових випадків зараження з 2000 року скоротилося на 35%. Антиретровірусну терапію в 2015 році проходять 15,8 мільйона інфікованих (зростання на 2,2 мільйона порівняно з 2014 роком).

Таких результатів вдалося досягти завдяки ранньому початку лікування, довгострокової терапії та медичного обслуговування ВІЛ-інфікованих. Нарешті, вже в 2010-і роки стала очевидна користь антиретровірусної терапії, навіть у пацієнтів з ослабленою імунною системою вона підвищує рівень життя і різко знижує ймовірність передачі вірусу іншим людям.

Лікарі відзначають, що головною загрозою для здоров'я ВІЛ-інфікованих зараз є не пов'язані з вірусом СНІДу хвороби, а побічні ефекти антиретровірусних препаратів та імунодефіциту — інфаркти, певні типи раку і неврологічні захворювання.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень