Торкнеться будинків без ОСББ. З’явилася нова стаття витрат на комуналку

Йдеться про запровадження абонплати за комунальні послуги

ФОТО з мережі

Витрати на оплату комірного зростуть. З’явиться нова стаття – абонплата за комунальні послуги. Відповідний закон №4383 ухвалила Верховна Рада у четвер.

Зміну тарифів насамперед відчують мешканці будинків, де немає ОСББ, зазначив в ефірі телеканалу Україна 24 експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко.

Це стосується того випадку, коли є прямі договори на постачання послуги, наприклад, водопостачання чи водовідведення, з квартирами, і в утримання будинку і прибудинкової території не закладено тариф на утримання цих мереж всередині будинку.

 

ОСББ, як правило, закладає безпосередньо вартість послуг з утримання мереж у складову тарифу на утримання будинку та прибудинкової території. ЖЕКи, як правило, не закладають, - пояснив він.

Олег Голубенко

За словами експерта, загальна сума платежів за утримання будинку та прибудинкової території не повинна збільшуватись, оскільки в платіжці просто окремо виділять різні статті витрат. Проте в українських реаліях можливе подорожчання комуналки.

Платіжка має бути одна, просто в ній повинно бути чітко розподілено, куди йдуть кошти. Це було б правильно. Але, як показує досвід, введення абонентської плати не зменшить вартість утримання будинку та прибудинкової території, а просто ще додасть. А мало б просто в рамках наявного перерозподілитися, - розповів Голубенко.

Часто постачальник послуг під виглядом розділення платежів може збільшити ціну, пояснюючи, що треба обслуговувати внутрішні мережі, зазначає експерт.

Якщо є контроль мешканців над витратами, то не повинна змінитися загальна платіжка. Але як правило монополісти використовують це, щоб збільшити кошти, які вони беруть з громадян, - сказав він.

Матеріали Україна 24

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Більше оголошень