![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Досвідом поділився підприємець, який допомагає нашим співвітчизникам зі стартом у Польщі
Підприємець Станіслав Ціс, який понад 8 років веде бізнес у Польщі і допомагає його відкривати новоприбулим українцям в інтерв’ю КП в Україні розповів, що до ТОП-5 бізнесів, які відкривають українці належать:
За словами підприємця, найскладніше з готелями, хостелами та кав'ярнями - їх дуже багато.
Кожен має займатися тим, у чому він компетентний. Заробляти можна у будь-якій з ніш - важливо спиратися на досвід або придивлятися до суміжної ніші.
Наприклад, до Польщі приїхала дівчина, котра заробляла в Україні манікюром. Зрозуміла, що тут таких, як вона, багато, і перейшла на брови та вії. Дівчина вже знала, як працює б'юті-сфера, просто злегка підкоригувала діяльність у бік високооплачуваних послуг.
Також серед порад підприємця: не поспішати інвестувати гроші та розібратися з податками. Бо, хоч поляки створили максимально просту систему реєстрації для українців, вона відрізняється.
Наші люди знають, що в Україні ФОП – це 5%, і далі не намагаються вникати. Тим часом у Польщі треба розуміти, коли та які податки платити. Українці звикли: якщо ти маєш бухгалтера, він робить усе. У Польщі не так: бухгалтерія, яку ти наймаєш, не несе відповідальності за твою діяльність.
Інша помилка, вказує Ціс – не прораховувати бізнес-модель.
Деколи наші люди вважають: якщо чогось немає у Польщі, вони займуть порожню нішу і стануть успішними.
Дорогі друзі, зрозумійте, ви не такі розумні. Наприклад, ви хочете відкрити ресторан української кухні – повірте, не ви перший, не ви останній, хто про це думає. Спочатку проаналізуйте ринок і запитайте себе: чому цього досі немає? Можливо, не тому, що це нікому не спадало на думку, а тому, що багато хто вже спробував, але чомусь воно не зайшло.
Серед відмінностей польського та українського клієнтів Ціс назвав те, що українці швидко приймають рішення та ласі до всього новенького. У місті відкрилося нове кафе – біжимо туди. Ще одне – побачимо, що там є.
Поляки поводяться інакше - вони дуже довго звикають до нового бренду або кафе, що нещодавно відкрилося. Але якщо вони адаптувалися і почали ходити до вас, це ваш вірний клієнт назавжди.
Наостанок Ціс підсумував:
95% людей, які відкрили свою справу в Польщі, раніше займалися нею в Україні. Починати бізнес за кордоном, якщо цього ніколи не робив на батьківщині, – погана ідея.
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
«Росіяни не зможуть зруйнувати»: британці у захваті від освітнього винаходу українців
В «Дії» з’явиться нова послуга, яка значно спростить життя українським біженцям
Куточок для паління та незнання дітьми алфавіту у 9 класі: що здивувало українку у німецькій школі?
Біженці від війни у скрутному становищі: що робити, щоб учня не відрахували з української школи?
Лише посміялися: українські вчителі про реакцію колег у Чехії на запитання щодо освітнього процесу
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК