ТОП-3 правильні способи витягнути кліща в домашніх умовах: поради лікаря

І не треба ніякої олії

За вікном – весна. Це період, коли прокидається все навколо, у тому числі і кліщі. Ці маленькі створіння переносять хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт та інші інфекції, які можуть спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям.

Педіатриня зі Львова Ольга Леськів розповіла, що робити, якщо ви помітили на собі паразита. Лікарка радить не панікувати, а якнайшвидше витягнути кліща і нести його до лабораторій не треба.

- Можна витягнути кліща самостійно, звернутися до травмпункту або до вашого сімейного лікаря. Не потрібно зволікати і чекати день-два, якщо немає можливості отримати допомогу від професіоналів.

 

Якщо поруч немає медика, треба зробити все самому якомога швидше, - зауважила лікарка

Є три способи ліквідувати кліща:

  • Зігнутий пінцет

Не треба смикати і тягти кліща. Акуратно захопіть його за тільце та прокручуйте.

  • Нитка

Якщо немає під рукою пінцета, то можна зробити вузлик, яким захопити кліща. Потім намагатися викрутити його.

  • Мило та вата

Намилюєте ватку або ватний диск, прикладаєте до місця укусу і крутите проти годинникової стрілки. Не тисніть, а просто легенько прокручуйте. Кліщ вилазить, після чого разом із ваткою його потрібно викинути.

Після вилучення кліща лікарка рекомендує промити місце укусу водою з милом, обробити антисептиком і спостерігати до 1 місяця. Також можна звернутися до сімейного лікаря і придбати препарат, який запобігає дії інфекції, яку міг занести кліщ.

Чого не потрібно робити при укусі кліща:

  • Не витягуйте кліща силою;
  • Не смикати, не видавлювати його;
  • Не заливати олією або ще чимось;
  • Не чекати довго, щоб витягти, не сподіватися, що кліщ сам відпаде.

Для профілактики укусів кліщів Ольга Леськів радить під час прогулянок на природі носити високе закрите взуття, одяг, який максимально закриває тіло.

- Під час прогулянки і після перевіряйте, чи немає на вас і дітях кліщів. Іноді вони бувають дуже маленькими, тому дивіться добре, посвітіть ліхтариком, або при необхідності візьміть збільшувальне скло.

 

Виявили кліща — одразу діставайте! – додала лікарка.

Джерело: sviy.doc

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень