Тиск 150 на 100: що робити?

Це перша ознака розвитку гіпертонії

Тисячі людей живуть з підвищеним тиском. Ба більше, вони навіть не здогадуються про це. Помилково вважати, якщо нічого не турбує, отже й лікувати нічого не потрібно, і називати це звичайним «робочим» артеріальним тиском.

Хочу вас розчарувати! Запамʼятайте правило: артеріальний тиск понад 140/90 руйнує ваші судини! Незалежно від того, людина добре почувається під час такого тиску чи погано, це шкодить судинам, – наголошує кардіолог Кіра Писаревська.

Під час високого тиску судини еластично розширюються, амортизують і поглинають пульсову хвилю.

Але за артеріальної гіпертензії (тривалого впливу високого тиску), стінка судин піддається незворотним змінам: нормальні клітини «помирають», а на їхньому місці розростається фіброзна (рубцева) тканина, яка дуже жорстка та не має таких еластичних властивостей.

Тобто судина перетворюється на жорстку «трубу», яка під час різких перепадів тиску не розширюється й не амортизує пульсовий удар, а просто розривається. Це і стає причиною серцево-судинних катастроф (наприклад, геморагічного інсульту).

Запамʼятайте три основні параметри, які необхідно жорстко контролювати, щоб ваші судини залишалися здоровими, еластичними та «чистими» якомога довше:

  • контроль артеріального тиску;
  • контроль холестерину;
  • контроль цукру в крові.

 Першим кроком до лікування та корекції артеріального тиску є здоровий спосіб життя:

  1. Нормалізація ваги тіла.
  2. Правильне харчування – особливо обмеження солі (до 5 грамів на день), оскільки вона значно підвищує рівень артеріального тиску.
  3. Фізична активність – кардіонавантаження – мінімум 150 хв на тиждень.
  4. Відмова від куріння.
  5. Не зловживати алкоголем.
  6. Достатній сон і контроль психоемоційного стану. І обовʼязково разом із лікарем визначаємо доцільність призначення медикаментозної терапії.

Якщо ви зафіксували різкий стрибок тиску, але ваше самопочуття задовільне – немає нестерпного головного болю, болю у грудях, втрати свідомості чи орієнтації, найімовірніше, це звичайний, неускладнений гіпертонічний криз, – каже кардіолог.

Якщо різкий стрибок тиску обумовлений сильною емоцією, стресом чи фізичним навантаженням, то варто просто відпочити, дати своєму організму на відновлення 10-15 хв. І потім повторно переміряти тиск.

Коли тиск поступово знижується, немає погіршення самопочуття, нічого не потрібно робити. Тиск самостійно повернеться до попередніх показників. Але обовʼязково зверніться до свого лікаря для корекції планового антигіпертензивного лікування.

Та якщо через 10-15 хв тиск залишається високим, є виразні симптоми та погане самопочуття, то необхідно прийняти ліки для невідкладної допомоги. Які найкращі саме у вашому випадку, порадить лише ваш лікар.

До препаратів невідкладної допомоги при підвищеному тиску належать:

  • Каптопріл
  • Каптопрес
  • Моксонідин
  • Анаприлін (якщо підвищується не лише тиск, а й пульс на тлі сильного стресу, наприклад, за панічної атаки).

Ці препарати починають діяти поступово і знижують тиск протягом 30-40 хв. Препарат Ніфедипін або Фармадипін діє дуже швидко й різко, тому зараз лікарі не рекомендують його використовувати, особливо людям старшого віку, оскільки може призвести до ішемії головного мозку, – наголошує кардіолог.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем - звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Джерело: ФАКТИ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень