Тепер це «данина»: в Україні у 5 разів збільшили податок на землю

Відомо, скільки тепер доведеться платити

В Україні внаслідок ухвалення т. зв. «ресурсного закону» значно збільшиться податок на землю. Його будуть змушені платити навіть дрібні фермери, у користуванні яких – зовсім небагато землі.

Податок на дохід, а також військовий збір доведеться платити тим фермерам, які мають в обробітку навіть менш як 2 га землі, хоча раніше ця сплата стартувала саме від 2 га і більше.

Отже, якщо фермер отримав зі своєї землі прибуток, який перевищує 12 мінімальних зарплат (наразі це 78 000 грн), то він буде змушений заплатити зі свого доходу 18% ПДФЛ та 1,5% військового збору.

Таким чином, уряд має намір збільшити бюджетні надходження завдяки платежам від дрібних землекористувачів.

Адвокат, партнер АТ «Ассирія» Дмитро Куцевол каже, що податкове навантаження на фермерів здебільшого зросте з 300 до 1 500 грн за гектар. Тобто, фактично – уп'ятеро.

При цьому податок зросте лише для фермерів, які займаються рослинництвом – тваринницької галузі зміни не торкнуться.

Через цей закон частина с/г-виробників не зможуть лишатись на спрощеній системі оподаткування і будуть змушені або платити податки на загальних підставах, або ж перейти у тінь. Причому, на думку адвоката, багато людей обере другий варіант, від чого казна тільки втратить.

До слова, невідомо, за що і звідки будуть змушені платити фермери, які зазнали збитків через неврожай. Адже аграрна галузь, як жодна інша, залежить від примх погоди:

– Новий податок для фермерів перетворюється з податкового зобов’язання на «данину» – не важливо, що в тебе трапилося, заплатити державі мінімальну таксу ти зобов’язаний, – наголошує інший фахівець – старший юрист ЮФ «Антика» Олександр Третьяков.

Нагадаємо, що у проголосованого депутатами «ресурсного» закону є ще один нюанс – в Україні фактично з’явиться ще один податок на землю.

Джерело: agrotrend

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Більше оголошень