Те, чого ви не бачили: ТОП-7 дивовижних явищ природи (ФОТО)

У деякі навіть неможливо повірити, не побачивши їх на власні очі

Щоб облетіти Земну кулю, вам знадобиться близько 50 годин, а щоб відвідати усі визначні місця та пам’ятки культури, не вистачить і життя.

Благо, у світі є відважні фотографи, які вирушають до найвіддаленіших куточків світу, щоб показати найспокусливіші місця планети.

Цього разу ми зібрали сім цікавинок з різних куточків Землі, аби ви побачили і дізналися більше.

#1. Двоопуклі хмари

Такі хмари - один із різновидів купчасто-дощових хмар специфічної чарункової або сумчастої структури. Утворюються в теплу пору року ДО чи ПІСЛЯ проходження грозового шторму.

Найчастіше складаються з кристалів льоду, іноді – у поєднані з краплями води. Окремі чарунки (пелюстки) мають різко окреслену форму. Час їх «життя» в середньому складає 10 хв, але цілий кластер живе від 15 хв до кількох годин, поступово зникаючи разом зі згасаючим грозовим штормом.

#2. Прибережне капучино

Достатньо рідкісне природне явище. Цей феномен зустрічається у різних куточках світу, однак найчастіше – у південній півкулі: Новому Південному Уельсі (Австралія), Меріленді (США) і Кейптауні (ПАР).

Вчені вважають, що такий надприродний ефект виходить у результаті міксу з морської солі, водоростей і предметів, які потрапили у воду.

#3. Бавовняний замок (Туреччина)

Памуккале, або як його ще називають «Бавовняний замок» - це природний неземний об'єкт, розташований у пд.-зх. частині Туреччини, в провінції Денізлі. До цього комплексу входять 17 геотермальних джерел і травертинові тераси.

Вода, що стікає зі схилів, утворює просто фантастичну систему водойм із вапняковими стінками: джерела насичені кальцієм, який і сприяє відкладенню солей на схилі гори. 1988 року Памуккале включили до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Вид, звісно, надзвичайно привабливий, однак дещо псується через надмірну кількість туристів.

#4. Червоний берег (Китай)

Червоний берег річки Ляохе, що протікає у китайській провінції Паньцзинь, ще називають «червоним пляжем».

Природа феномену багряної трави надзвичайно проста: такий колір пляжу надають морські водорості Sueda, які відмираючи, червоніють.

Але спостерігати інопланетну картину можна лише у вересні: до цього часу водорості стандартно зелені.

#5. Ворота пекла (Туркменістан)

Дарваза – це газовий кратер у Туркменістані розміром 60 метрів у ширину і ще 20 – вглиб. Він утворився в процесі розвідувального буріння. Геологи натрапили на газову каверну і пробили її: бурова вишка та все обладнання звалилися в утворену дірку.

З цього кратера виділяється небезпечний газ: щоб вберегти людей, його вирішили підпалити, вважаючи, що накопичена газова суміш вигорить і полум’я згасне саме собою.  Однак «ворота пекла» відкриті й досі - газ палає з 1971-го.

#6. Кольорові скелі Чжан’є Данксіа (Китай)

Ні, це не Фотошоп, а реально існуючі різнокольорові гори.

Скелі Чжан’є Данксіа – гірські формування Геологічного парку, розташованого у Китаї в провінції Ганьсу. Вчені називають їх унікальним типом петрографічної геоморфології, що спостерігається виключно у Китаї. Скелі складаються з червоних пісковиків і конгломератів (Крейдяний період).

З 2010 року кольорові скелі Чжан’є Данься включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, завдяки чому їх популярність серед іноземних туристів зросла у десятки разів.

#7. Метелик-монарх

Щороку метелик-монарх здійснює перельоти на південь. Зграї цих комах настільки величезні, що на одному дереві можуть відпочивати до 100 тис. особин.

Далі буде... :)

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень