Тарифи на світло та газ злетять, і в Нацбанку назвали дату

Тому що скасують адміністративне регулювання інфляції

Регулювання тарифів на електроенергію та газ дозволяє стримувати в Україні темпи інфляції. Проте, за даними Нацбанку, уже у 2025 році таке регулювання скасують, а це неминуче призведе до подорожчання комунальних послуг.

На прогнозному горизонті адміністративна інфляція поступово зростатиме. Вона визначатиметься насамперед подальшим подорожчанням тютюнової продукції внаслідок підвищення акцизів і тарифів на окремі ЖКП.

 

Водночас її стримуватиме дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду й теплопостачання, який, згідно з припущеннями цього прогнозу, буде скасовано лише у 2025 році, – йдеться в черговому інфляційному прогнозі НБУ.

За прогнозами НБУ прискорення адміністративної інфляції складе 19% наприкінці прогнозного періоду. При цьому тарифи на житлово-комунальні послуги необхідно привести до рівня ринкових цін аби позбутися дисбалансу в енергетичному секторі. Тож за прогнозами уникнути подорожчання не вдасться, але воно буде поступовим та поетапним, а програму державних субсидій будуть розширювати.

На сьогодні більшість населення платить за газ 7,96 грн за куб, а за світло 2,64 за кіловат.

Джерело: OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень