Тарифи на комуналку, кредити, пенсії й зв'язок: червневі зміни в Україні

А також що зміниться для українців закордоном

З 1 червня в Україні набирають чинності низка державних ініціатив та законодавчих змін.

Вартість опалення

Тарифи на газ у компанії «Нафтогаз Трейдинг» змінюються з 1 червня. Підвищення відбувається в межах трирічних договорів і стосується підприємств теплової комунальної енергетики. Наразі про зростання тарифів для населення не йдеться.

Ціни зростуть у три рази до  29,392 тис. грн/тис. куб. м (з ПДВ). Загалом будуть встановлені наступні ціни:

  • від 1 червня 2022 року до 31 травня 2023 року (з фіксованим обсягом) - 24 356,38 грн без ПДВ за 1 тис. куб. м, однак з урахуванням послуги на транспортування та коефіцієнта, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, вартість складе 29 391,55 грн/тис. куб. м з ПДВ;
  • червень 2022 року (без фіксованого обсягу) - 24 434,67 грн без ПДВ за тис. куб. м, а з урахуванням послуги на транспортування та коефіцієнта, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, вона складе 29 485,5 грн/тис. куб. м з ПДВ;
  • від 1 червня 2022 року до 21 грудня 2022 року (з фіксованим обсягом) - 13 658,42 грн без ПДВ за тис. куб. м, а якщо враховувати послугу на транспортування та коефіцієнт, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, тоді вартість буде 16 554 грн/тис. куб. м з ПДВ.

Тарифи на електроенергію

Наразі для населення вартість світла залишиться без змін. Тарифи заморозили на період воєнного стану. Тобто вони залишаться такими: 1,44 грн/кВт-год. при розмірі споживання до 250 кВт-год та 1,68 грн/ват-годину - при розмірі споживання понад 250 кВт-год.

Тарифи на воду

Їх встановлюють місцеві водоканали, й затверджує НКРЕКУ. Досі про зміни тарифів на воду там не повідомляли.

Банківські установи

Більшість банків від 1 червня 2022 року скасовують кредитні канікули і повертають старі відсотки по кредитках.

В ПриватБанку вирішили повернути «Оплату частинами» та деякі інші програми, а також скасувати кредитні канікули. Тобто якщо клієнт «переступив» через пільговий період, щомісяця треба буде вносити обов'язковий платіж за кредитом. Однак тут вирішили стимулювати українців здійснювати платежі вчасно і запровадили нове правило: якщо сплачувати хоча б 5% заборгованості, пільгова ставка залишиться.

Також в ПриватБанку зазначили:

Пільгові умови обслуговування зі ставкою 1,7% на місяць діятимуть до кінця серпня, якщо клієнт вчасно вносить обов'язковий щомісячний платіж у розмірі 5% від суми заборгованості. Інакше відсотки нараховуватимуться за стандартними ставками 3,4% (для карток «Універсальна Gold») і 3,5% (для карток «Універсальна»).

 

Особливі умови обслуговування після завершення кредитних канікул 1 червня 2022 року діятимуть також для військовослужбовців та осіб, які постраждали внаслідок воєнної агресії Росії.

В Monobank від 1 червня 2022 року можна буде збільшити кредитний ліміт. Однак, якщо клієнт захоче це зробити, доведеться погодитися на підвищення ставки від 1,6% до 3,1%.

В Ощадбанку також скасували кредитні канікули для фізичних осіб та бізнесу.

Пенсії

Алгоритм нарахування пенсій у червні не зміниться. За словами міністерки соціальної політики Марина Лазебна, в Україні профінансовано 100% субсидій, пенсій, виплат на період воєнного стану. Тобто не варто очікувати на затримки у виплаті пенсій у червні 2022 року. Підвищувати пенсійні виплати на початку літа не будуть.

Київстар

Від 1 червня компанія Київстар закриває три популярні пакети послуг. Зокрема, йдеться про «4G 10000 МБ», «Бонусні 1000» та «Бонусні 3000 МБ». Про це оператор додатково повідомить всіх клієнтів за допомогою смс-повідомлень.

Українські біженці в ЄС

Кілька країн Євросоюзу вирішили змінити правила проїзду українських біженців та скасувати безплатний проїзд. Від 1 червня 2022 року в Польщі, Болгарії, Чехії, Швейцарії та Німеччині безплатний проїзд скасовують, хоча додатково встановлять знижені ціни. Наприклад, у Чехії проїзд будь-яким видом транспорту коштуватиме 7 євро.

В Польщі від 1 червня 2022 року українці зможуть безплатно їздити лише на деяких маршрутах. Зокрема, з польських міст Дорогуськ, Хелм, Грубешів, Люблін, Загуж, Перемишль, Ряшів, Ярослав.

В Німеччині придбати квиток на всі види громадського транспорту та в регіональних поїздах можна буде за 9 євро.

Джерело: ТСН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень