Тарифи на комуналку, кредити, пенсії й зв'язок: червневі зміни в Україні

А також що зміниться для українців закордоном

З 1 червня в Україні набирають чинності низка державних ініціатив та законодавчих змін.

Вартість опалення

Тарифи на газ у компанії «Нафтогаз Трейдинг» змінюються з 1 червня. Підвищення відбувається в межах трирічних договорів і стосується підприємств теплової комунальної енергетики. Наразі про зростання тарифів для населення не йдеться.

Ціни зростуть у три рази до  29,392 тис. грн/тис. куб. м (з ПДВ). Загалом будуть встановлені наступні ціни:

  • від 1 червня 2022 року до 31 травня 2023 року (з фіксованим обсягом) - 24 356,38 грн без ПДВ за 1 тис. куб. м, однак з урахуванням послуги на транспортування та коефіцієнта, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, вартість складе 29 391,55 грн/тис. куб. м з ПДВ;
  • червень 2022 року (без фіксованого обсягу) - 24 434,67 грн без ПДВ за тис. куб. м, а з урахуванням послуги на транспортування та коефіцієнта, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, вона складе 29 485,5 грн/тис. куб. м з ПДВ;
  • від 1 червня 2022 року до 21 грудня 2022 року (з фіксованим обсягом) - 13 658,42 грн без ПДВ за тис. куб. м, а якщо враховувати послугу на транспортування та коефіцієнт, який застосовують при замовленні потужності на добу вперед, тоді вартість буде 16 554 грн/тис. куб. м з ПДВ.

Тарифи на електроенергію

Наразі для населення вартість світла залишиться без змін. Тарифи заморозили на період воєнного стану. Тобто вони залишаться такими: 1,44 грн/кВт-год. при розмірі споживання до 250 кВт-год та 1,68 грн/ват-годину - при розмірі споживання понад 250 кВт-год.

Тарифи на воду

Їх встановлюють місцеві водоканали, й затверджує НКРЕКУ. Досі про зміни тарифів на воду там не повідомляли.

Банківські установи

Більшість банків від 1 червня 2022 року скасовують кредитні канікули і повертають старі відсотки по кредитках.

В ПриватБанку вирішили повернути «Оплату частинами» та деякі інші програми, а також скасувати кредитні канікули. Тобто якщо клієнт «переступив» через пільговий період, щомісяця треба буде вносити обов'язковий платіж за кредитом. Однак тут вирішили стимулювати українців здійснювати платежі вчасно і запровадили нове правило: якщо сплачувати хоча б 5% заборгованості, пільгова ставка залишиться.

Також в ПриватБанку зазначили:

Пільгові умови обслуговування зі ставкою 1,7% на місяць діятимуть до кінця серпня, якщо клієнт вчасно вносить обов'язковий щомісячний платіж у розмірі 5% від суми заборгованості. Інакше відсотки нараховуватимуться за стандартними ставками 3,4% (для карток «Універсальна Gold») і 3,5% (для карток «Універсальна»).

 

Особливі умови обслуговування після завершення кредитних канікул 1 червня 2022 року діятимуть також для військовослужбовців та осіб, які постраждали внаслідок воєнної агресії Росії.

В Monobank від 1 червня 2022 року можна буде збільшити кредитний ліміт. Однак, якщо клієнт захоче це зробити, доведеться погодитися на підвищення ставки від 1,6% до 3,1%.

В Ощадбанку також скасували кредитні канікули для фізичних осіб та бізнесу.

Пенсії

Алгоритм нарахування пенсій у червні не зміниться. За словами міністерки соціальної політики Марина Лазебна, в Україні профінансовано 100% субсидій, пенсій, виплат на період воєнного стану. Тобто не варто очікувати на затримки у виплаті пенсій у червні 2022 року. Підвищувати пенсійні виплати на початку літа не будуть.

Київстар

Від 1 червня компанія Київстар закриває три популярні пакети послуг. Зокрема, йдеться про «4G 10000 МБ», «Бонусні 1000» та «Бонусні 3000 МБ». Про це оператор додатково повідомить всіх клієнтів за допомогою смс-повідомлень.

Українські біженці в ЄС

Кілька країн Євросоюзу вирішили змінити правила проїзду українських біженців та скасувати безплатний проїзд. Від 1 червня 2022 року в Польщі, Болгарії, Чехії, Швейцарії та Німеччині безплатний проїзд скасовують, хоча додатково встановлять знижені ціни. Наприклад, у Чехії проїзд будь-яким видом транспорту коштуватиме 7 євро.

В Польщі від 1 червня 2022 року українці зможуть безплатно їздити лише на деяких маршрутах. Зокрема, з польських міст Дорогуськ, Хелм, Грубешів, Люблін, Загуж, Перемишль, Ряшів, Ярослав.

В Німеччині придбати квиток на всі види громадського транспорту та в регіональних поїздах можна буде за 9 євро.

Джерело: ТСН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень