Суд скасував новий правопис. Уряд збирається оскаржити

Знову переучувати?

Заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць повідомила, що Кабмін оскаржить рішення Окружного адмінсуду Києва про скасування постанови уряду, якою затверджувалася нова редакція правопису.

Ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та оскаржуватимемо його в апеляційній інстанції. На те, аби подати апеляцію, уряд має 30 днів, - йдеться в повідомленні.

Про рішення Окружного адмінсуду 28 січня спершу повідомив адвокат Дмитро Ільченко, який представляв інтереси позивачів - жительки міста Херсон, яка діяла в інтересах своєї неповнолітньої доньки, та громадської організації "Правова держава".

За словами Ільченка, позов про скасування постанови направляли "для захисту української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів". Ільченко додав, що уряд не мав права змінювати правопис - це, мовляв, не є його компетенцією.

Нагадую, це той самий правопис, в якому запроваджують "павзу", "Атени", проєкт та Марта замість Марфи, - написав Ільченко.

Ввечері задоволення позову і скасування постанови Кабміну підтвердили і в пресслужбі ОАСК.

Судом було встановлено, що Кабінет Міністрів України при ухваленні вказаної постанови діяв поза межами своєї компетенції та із порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів, - йдеться в заяві суду.

За матеріалами: BBC Україна

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень