Субсидії відберуть у мільйонів українців та пенсіонерів? Рада прийняла рішення (ФОТО/ВІДЕО)

Хто отримував субсидії, може їх втратити

[media=178420]

Субсидії можуть відібрати у багатьох пенсіонерів згідно законопроекту, що був проголосований у першому читанні Верховною Радою України.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

У п’ятницю у першому читанні більшістю голосів, 254, народні обранці підтримали законопроект № 1231 про верифікацію пенсій та інших державних виплат.
 

Даним нормативно-правовім актом передбачається введення обов’язкової перевірки правомірності нарахування та виплати всіх державних та недержавних соціальних виплат, у тому числі пенсій, пільг, субсидій, стипендій тощо.

Передбачається комплекс заходів із перевірки документів та інформації, що надаються отримувачем пільг та інших соціальних виплат, на підставі, яких здійснено нарахування та виплата.

У той же час думки народних обранців по даному законопроекту розділилися.

Одні – представники влади – відзначають, що він є дуже справедливим, адже нечесно коли одна і та сама людина, маючи квартири у різних куточках України, на кожну отримує субсидію.
 

І з цим важко сперечатися

Галина Третякова -- голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член фракції «Слуга народу» підтримує цей законопроект

Інші ж, більш критично налаштовані, відзначають, що багатоквартирні пенсіонери це аж надто велика рідкість, щоби виправдовувати законопроект, який стає кроком назад у забезпеченні соціальної справедливості, адже питання призначення субсидії тепер будуть вирішувати місцеві чиновники, що в умовах високого рівня корупції та знекровлення місцевих бюджетів може мати дуже негативні наслідки.

«Існують великі підозри, що цей закон буде використаний саме для того, щоб забрати субсидії у мільйонів українських сімей.


Подивіться, хто за цим законом буде приймати рішення – місцевий чиновник. Ось коли лівою рукою боремося з корупцією, а правою її знову узаконюємо. Мені здається, це неправильний шлях », – заявив Артур Герасимов.

Артур Герасимов.-- нардеп від "Європейської солідарності" належить до критиків законопроекту

У той же час, було розглянуто і альтернативний проект № 1231-1, якій передбачає проведення такої перевірки виключно за бажанням конкретної особи.

При цьому пенсії та стипендії до переліку виплат які підлягають перевірці не включалися.

Нагадаємо, згідно з даними державного бюджета, з 1 січня  мінімальна заробітна плата в країні зросла з 3723 до 4173 грн в місяць. Підвищення пенсій іншим категоріям громадян, тобто приблизно 11 млн українців, мають здійснити вже восени 2020 року.

Натисніть плей, щоб почути позиції сторін

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень