Пенсії, кредити, закордонні паспорти: що нового чекає на українців у березні

Що зміниться в Україні з 1 березня 2020 року

Пенсії

З 1 березня зростуть пенсії деяких категорій пенсіонерів. Згідно з пенсійною реформою, виплати повинні проходити переіндексацію щороку. У середньому пенсії зростуть на 11%. Тобто, якщо йдеться про середню пенсію в 3 370 грн, доплата складе приблизно 306 грн.

Індексація торкнеться:

пенсіонерів за віком;

за інвалідністю;

за втратою годувальника;

за вислугою років (медпрацівники, вчителі, у яких не менше 30 років стажу роботи в професії).

Пенсії не збільшать держслужбовцям, науковим працівникам, помічникам депутатів, пенсіонерам, які отримують максимальні пенсії розміром 16 380 грн, а також пенсіонерам зі спеціальними пенсіями, зокрема суддям та прокурорам.

Крім того, підвищення не торкнеться соціальних пенсій – тобто тих, які виплачують особам, у яких трудового стажу не вистачає навіть на мінімальну пенсію.

Допомога із безробіття

З 1 березня збільшується мінімальний розмір допомоги з безробіття. Громадяни, виплати яким призначають з урахуванням зарплати і стажу, отримуватимуть 1,8 тис. грн (на 170 грн більше).

А безробітні, виплати яким призначають без урахування трудового стажу, отримуватимуть 650 грн (на 40 грн більше).

Ціна на газ

З 1 березня знизяться ціни на газ для промисловості. Нафтогаз знизить мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 14,6% у порівнянні з лютим, а також максимальні – на 11,6%.

Кредити

З 1 березня стартує друга частина програми Доступні кредити 5-7-9%. Держава надаватиме кредитні гарантії тим позичальникам, які не мають достатньої застави для кредиту у банку.

Кредитні гарантії з 1 березня запрацюють поки що в одному з банків-партнерів програми пільгових кредитів.

Армія 

Армію переведуть на нову систему харчування з 1 березня. За новою “натівською” системою харчування, військовослужбовці обиратимуть страви відповідно до каталогу, який налічує 409 продуктів.

Донбас

З 1 березня 2020 року всі КПВВ на Донбасі переходять на весняний графік роботи. Пропуск осіб і транспортних засобів через лінію розмежування здійснюватиметься щоденно з 07.00 до 18.30.

Кордон

Українці з 1 березня зможуть поїхати до Росії тільки за закордонними паспортами. Важливо, що цей документ буде обов’язковий лише для тих громадян, які перетинають кордон у напрямку Російської Федерації.

Для того, щоб повернутися до України, достатньо надати внутрішній паспорт або свідоцтво про народження (для дітей).

З 1 березня зміниться процедура прийняття громадян України як на тимчасовий, так і постійний консульський облік у Польщі. Відтепер буде застосовуватися консульський збір, який складає 75 польських злотих. У разі термінового розгляду заяви – 150 злотих.

Джерело: Факти ICTV

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень