Пенсії, кредити, закордонні паспорти: що нового чекає на українців у березні

Що зміниться в Україні з 1 березня 2020 року

Пенсії

З 1 березня зростуть пенсії деяких категорій пенсіонерів. Згідно з пенсійною реформою, виплати повинні проходити переіндексацію щороку. У середньому пенсії зростуть на 11%. Тобто, якщо йдеться про середню пенсію в 3 370 грн, доплата складе приблизно 306 грн.

Індексація торкнеться:

пенсіонерів за віком;

за інвалідністю;

за втратою годувальника;

за вислугою років (медпрацівники, вчителі, у яких не менше 30 років стажу роботи в професії).

Пенсії не збільшать держслужбовцям, науковим працівникам, помічникам депутатів, пенсіонерам, які отримують максимальні пенсії розміром 16 380 грн, а також пенсіонерам зі спеціальними пенсіями, зокрема суддям та прокурорам.

Крім того, підвищення не торкнеться соціальних пенсій – тобто тих, які виплачують особам, у яких трудового стажу не вистачає навіть на мінімальну пенсію.

Допомога із безробіття

З 1 березня збільшується мінімальний розмір допомоги з безробіття. Громадяни, виплати яким призначають з урахуванням зарплати і стажу, отримуватимуть 1,8 тис. грн (на 170 грн більше).

А безробітні, виплати яким призначають без урахування трудового стажу, отримуватимуть 650 грн (на 40 грн більше).

Ціна на газ

З 1 березня знизяться ціни на газ для промисловості. Нафтогаз знизить мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 14,6% у порівнянні з лютим, а також максимальні – на 11,6%.

Кредити

З 1 березня стартує друга частина програми Доступні кредити 5-7-9%. Держава надаватиме кредитні гарантії тим позичальникам, які не мають достатньої застави для кредиту у банку.

Кредитні гарантії з 1 березня запрацюють поки що в одному з банків-партнерів програми пільгових кредитів.

Армія 

Армію переведуть на нову систему харчування з 1 березня. За новою “натівською” системою харчування, військовослужбовці обиратимуть страви відповідно до каталогу, який налічує 409 продуктів.

Донбас

З 1 березня 2020 року всі КПВВ на Донбасі переходять на весняний графік роботи. Пропуск осіб і транспортних засобів через лінію розмежування здійснюватиметься щоденно з 07.00 до 18.30.

Кордон

Українці з 1 березня зможуть поїхати до Росії тільки за закордонними паспортами. Важливо, що цей документ буде обов’язковий лише для тих громадян, які перетинають кордон у напрямку Російської Федерації.

Для того, щоб повернутися до України, достатньо надати внутрішній паспорт або свідоцтво про народження (для дітей).

З 1 березня зміниться процедура прийняття громадян України як на тимчасовий, так і постійний консульський облік у Польщі. Відтепер буде застосовуватися консульський збір, який складає 75 польських злотих. У разі термінового розгляду заяви – 150 злотих.

Джерело: Факти ICTV

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень