Кого і за що штрафуватимуть: що зміниться для власників електрокарів у 2020-му

Низка нововведень у законодавстві

Понад 25 тис. електромобілів і гібридних авто зареєстрували в Україні станом лише на 1 червня 2019 року.

З кожним місяцем їх кількість зростає, тож для власників подібних авто довелося дещо розширити законодавство.

Про цьогорічні нововведення, які вже набрали чинності, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький:

З 1 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів».

По-перше: цей Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про дорожній рух», які дозволять законодавчо захистити право водіїв, чиї транспортні засоби оснащені електричними двигунами, на доступ до зарядних станцій для електромобілів.

По-друге: Закон доповнив новими частинами статті 122 КУпАП та 152-1 КУпАП.

Тепер зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), а так само створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), у зупинці або стоянці — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 грн).

Таке ж покарання передбачене і за паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома).

По-третє: передбачається введення для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами спеціальних номерів із зеленим кольором шрифту, а також запровадження нових дорожніх знаків: «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів».

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Більше оголошень