ON-LINE

Кому збільшать пенсії з 1 березня

неділя, 01 березня 2020
З 1 березня 2020 року українським пенсіонерам проіндексують пенсії

Сума підвищення розраховується за такою формулою:

50% показники інфляції 2019 року (4,2% - тобто половина складе близько 2,1%) + 50% середня заробітна плата за минулий рік (майже на 19% - тобто половина складе близько 8,5%).

Таким чином, в сумі сумні пенсії зростають приблизно на 11%. У цілому на підвищення виплат з 1 березня, можуть розраховувати ті, хто отримує пенсії: за віком; за інвалідністю; за втрату годувальника; за вислугу років (медпрацівники та педагоги, які мають стаж не менше 30 років роботи за професіює).

Однак ряду категорій пенсіонерів індексація не стосуватиметься. За оцінками Пенсійного фонду, без підвищення залишаться близько 3,5 мільйона пенсіонерів.

Среди них: держслужбовці; працюючі пенсіонери; отримувачі соціальних пенсій (ті, кому держава визначила мінімальні виплати через нестачу страхового стажу для виплати пенсій за віком - їм переглядають пенсії окремо в залежності від зростання прожиткового мінімуму); ті, кому виплачують спеціальні пенсії (для прикладу, колишні судді та прокурори); пенсіонери, що отримують максимальні пенсії; ті, кому виплати вперше назначили в 2019 та 2020 році; наукові працівники.

При цьому, якщо після індексації інших пенсій у когось, із цих категорій пенсія виявиться нижчою аналогічних виплат за віком, то йому також перерахують виплати.

А працюючим пенсіонерам всіх категорій пенсії переглянуть індивідуально з 1 квітня 2020 року. Однак лише в тому випадку якщо вони пропрацювали офіційно не менше двох років після призначення пенсії.

Джерело: Факти

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • У районі Басового Кута загубився цуцик

    Загубився цуцик, схожий на лабрадора. В районі Басівкута, вул....
  • Знайдено посвідчення учасника бойових дій

    У Рівному знайдено посвідчення учасника бойових дій на прізвище Трачук...
  • Знайдено документи на Титарчук

    Знайдено документи на прізвище Титарчук Микола. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного