Нововведення уряду: 26 років трудового стажу – заради пенсії-«мінімалки»
Альтернатива – повністю оплатити державі незарахований стаж
Новий мінімум трудового стажу для нарахування пенсії в Україні набрав чинності минулого місяця.
Найважливіший фактор при призначенні пенсії - трудовий стаж. Саме від його розміру залежить право людини на той чи інший вид пенсії, а також сума пенсійних виплат.
Із жовтня уряд підвищив рівень вимог до мінімального трудового стажу. Відтепер, аби вийти на відпочинок, потрібно відпрацювати щонайменше 26 років.
Вимоги до наявності стажу змінюватимуть щороку - доки у всіх, хто виходить на пенсію, не буде 35 років стажу (за виключенням тих, хто працював у шкідливих умовах).
Втім, є варіанти отримання пенсії і без трудового стажу:
✅ Самостійно сплатити кошти за періоди, коли особа не підлягала пенсійному страхуванню і які, відповідно, не увійшли до страхового стажу. Пенсійний фонд зарахує відповідні періоди до страхового стажу.
✅ Продовжувати працювати і набути стажу, який дасть право на отримання пенсії на час досягнення пенсійного віку.
✅ Вийти на пенсію у 63 чи 65 років, залежно від набутого стажу (право на призначення пенсії у віці 63 років мають особи, стаж яких становить від 16 до 26-ти років).
✅ Якщо особа має щонайменше 15 років страхового стажу, вона може припинити працювати і до 2020 року отримувати тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, що досягла загального пенсійного віку, проте не набула права на пенсійну виплату.
✅ Після досягнення 65-ти років - отримувати державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію.
За інформацією Управління держпраці у Рівненській області
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ