Страховий стаж для пенсії та навчання у вишах: Які періоди не врахують

Про що варто знати

У страховий стаж для пенсії зараховують періоди навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, професійно-технічних навчальних закладах, але є винятки.

До Пенсійного фонду України звернувся чоловік із запитанням:

Чому не зарахують до страхового стажу, навчання (1976-77 рр.) на підготовчих відділеннях інституту, 10 місяців? Запис у трудовій книжці є, – запитав чоловік.

Фахівці фонду розповіли, що згідно з Положенням про підготовче відділення при вищому навчальному закладі, підготовчі відділення, як і підготовчі курси, створюють для загальноосвітньої підготовки для вступу до вишу. Навчання на підготовчому відділенні дає право вступу до конкретних навчальних закладів без іспитів.

Навчання на підготовчих відділеннях (курсах) є додатковою послугою навчального закладу, метою якої є підготовка до вступу до навчального закладу. Оскільки після навчання на підготовчих відділеннях (курсах) особа не отримує певних освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів, до стажу роботи зараховується лише період від дня зарахування студентом першого курсу вищого навчального закладу до закінчення або відрахування.

Також варто зазначити, що час навчання у вишах після 1 січня 2004 року (якщо людина не працювала) не зараховується до страхового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Джерело: На пенсії

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень