Старші класи скасують, а сільські школи закриють: педагоги злякалися шкільної реформи в Україні

Освіта стане розкішшю?

До 2027 року в Україні планують провести масову оптимізацію шкіл. Згідно з положеннями освітньої реформи, в країні перестануть існувати школи як такі, а замість них залишаться лише гімназії та ліцеї. Про це повідомляє ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

У гімназіях навчатимуться діти з першого по дев'яті класи, а в ліцеї вступатимуть за конкурсом ті, хто планує навчатися у виші.

Решта підуть доучуватися в коледжі, де отримають професійну освіту.

 

Однак ліцеї можуть відкритися тільки за умови, якщо буде набиратися мінімум по два паралельних десятих класи по 25 учнів.

В першу чергу, кажуть експерти, це загрожує закриттям навчальних закладів у селах і районах. Ті ж учні, які не захочуть або кому не пощастить зі вступом, зможуть продовжити навчання в коледжах (в тому числі в колишніх ПТУ), де отримають знання за останні класи та професію.

Досить велика кількість педагогів серйозно стурбовані прийдешніми змінами.

Я підозрюю, що все це затіяли заради того, щоб заощадити. Школи закриють, вчителів звільнять.

 

У решти гімназіях та ліцеях діти навчатимуться по 25-30 осіб. Природно, один педагог на такий клас або два-три вчителі на клас по 10-15 учнів.

 

Це скорочення фонду зарплат. Звільнять пенсіонерів, незручних, - каже педагог Марія Шостак (Дніпропетровська область).

Батьки також стурбовані та кажуть, що вже в багатьох школах адміністрація попереджає про прийдешнє скасування старших класів.

Я не проти, щоб дитина пішла в коледж. Але у нас же немає хороших коледжів.

 

Якби були коледжі комп'ютерного дизайну, IT, ветеринарні, бухгалтерські, де вища освіта дійсно не потрібна.

 

А то ж у нас випускають слюсарів, перукарів, кухарів, — вважає Маргарита, мати учениці 9 класу.

У будь-якому разі батькам учнів варто вже готуватися до того, що система освіти зміниться. І головне – вчасно зрозуміти, чого хоче ваша дитина, чим би вона хотіла зайнятися в житті. І відповідно до цього вибирати для неї навчальний заклад.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень