Ніякої хімії! Школярам - лише натуральні продукти, - Дмитро Соломчук (ФОТО)

Йдеться не лише про Рівне

В раціоні українських школярів повинно бути якомога більше натуральних продуктів.

Такої позиції дотримується народний депутат України, член аграрного комітету Верховної Ради Дмитро Соломчук. Він переконаний, що стандарти харчування в українських школах вже застаріли й потребують змін. Тож з розвитком органічної продукції є можливість включати її у раціон школярів.

До того ж нині можливість змін є, адже в Україні триває реформа системи шкільного харчування, якою опікується Перша леді Олена Зеленська, Міносвіти, МОЗ, АМКУ і Держпродспоживслужба.

Я вважаю, що наші діти мають харчуватися виключно натуральною їжею. Без хімії, харчових додатків, ГМО. Переконаний, що така ж позиція і в більшості батьків.

 

У раціоні може бути птиця – кури, яких вирощують у вільному вигулі й без антибіотиків, індики тощо. Я спілкуюся  з багатьма виробниками органічної продукції, і значна частина з них експортує свою продукцію.

 

За офіційною статистикою, частка на експорт серед виробників вища 80%. А внутрішній ринок ми можемо розвинути завдяки держзакупівлям у школах з вимогою хоча б частково наповнювати раціон натуральними продуктами.

 

Чим більше, тим краще – це здоров’я наших дітей. І в результаті реформи на полицях магазинів також стане більше українських якісних продуктів, – прокоментував народний депутат фракції «Слуга Народу» Дмитро Соломчук.

На фото Дмитро Соломчук

Також політик розповів, що нині на розгляді аграрного комітету перебувають пропозиції до держпідтримки, які він разом з колегами підтримує:

Серед ряду пропозицій, які ми розглядаємо є і держпідтримка органічного виробництва. Згідно з нашими пропозиціями, бюджетна субсидія на 1 га органічної обробки земель становитиме 5 тисяч грн, за витрати на сертифікацію органічного виробництва компенсуватиметься до 30% вартості, а на утримання ВРХ буде виплачуватися 5 тисяч грн/голову.

 

Також розглядаємо і підтримку органічного виробництва птиці, адже саме вони становлять значну частку в раціоні дітей. Сподіваюся, така допомога стимулюватиме створення органічних ферм і українці споживатимуть натуральну продукцію, – розповів Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, політик вже неодноразово виступав за здорове харчування та підтримку українських виробників. За нашою інформацією, невдовзі буде зареєстрований законопроєкт, який регулюватиме кількість продуктів з хімічними добавками на полицях магазинів.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень