Спільний проєкт країн Великої двадцятки щодо війни в Україні

Документ ще не підписаний, але його зміст погодили представники країн

На індонезійському Балі стартував саміт G20. Більшість країн мають намір засудити війну Росії в Україні, про що йдеться у проєкті спільної заяви лідерів країн за підсумками зустрічі. У документі йдеться, що війна, розв'язана Росією,

«завдає величезних людських страждань» і «погіршує чинні проблеми у світовій економіці».

Йдеться також про неприпустимість погроз застосування ядерної зброї та її застосування.

Мирне вирішення конфліктів, зусилля щодо врегулювання криз, а також дипломатія та діалог мають життєво важливе значення. Нинішня епоха не має бути епохою війни, — йдеться в тесті документа.

Наразі документ ще не підписали лідери G20, але текст погодили представники країн напередодні ввечері.

У проєкті наводяться компромісні формулювання, щоб заяву підписали якнайбільше учасників, а саміт не став першим в історії комюніке, який завершився без спільного. У документі пояснюється, що деякі країни мають «інші погляди й різні оцінки ситуації та санкцій». 

Більшість членів різко засудили війну в Україні та підкреслили, що вона завдає величезних людських страждань і посилює чинні проблеми у світовій економіці, обмежуючи зростання, збільшуючи інфляцію, порушуючи ланцюжки постачання, посилюючи енергетичну та продовольчу нестабільність та підвищуючи ризики для фінансової стабільності, - пише Bloomberg.

Джерело: ТСН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень