Спільний проєкт країн Великої двадцятки щодо війни в Україні

Документ ще не підписаний, але його зміст погодили представники країн

На індонезійському Балі стартував саміт G20. Більшість країн мають намір засудити війну Росії в Україні, про що йдеться у проєкті спільної заяви лідерів країн за підсумками зустрічі. У документі йдеться, що війна, розв'язана Росією,

«завдає величезних людських страждань» і «погіршує чинні проблеми у світовій економіці».

Йдеться також про неприпустимість погроз застосування ядерної зброї та її застосування.

Мирне вирішення конфліктів, зусилля щодо врегулювання криз, а також дипломатія та діалог мають життєво важливе значення. Нинішня епоха не має бути епохою війни, — йдеться в тесті документа.

Наразі документ ще не підписали лідери G20, але текст погодили представники країн напередодні ввечері.

У проєкті наводяться компромісні формулювання, щоб заяву підписали якнайбільше учасників, а саміт не став першим в історії комюніке, який завершився без спільного. У документі пояснюється, що деякі країни мають «інші погляди й різні оцінки ситуації та санкцій». 

Більшість членів різко засудили війну в Україні та підкреслили, що вона завдає величезних людських страждань і посилює чинні проблеми у світовій економіці, обмежуючи зростання, збільшуючи інфляцію, порушуючи ланцюжки постачання, посилюючи енергетичну та продовольчу нестабільність та підвищуючи ризики для фінансової стабільності, - пише Bloomberg.

Джерело: ТСН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень