Специфічний запах старості. Чому літні люди неприємно пахнуть і як цьому зарадити
І це не зовсім про гігієну
Ми відзначаємо про себе, що відчуваємо запах літніх людей, коли опиняємося у них вдома. Чимало людей думають, що це пов’язано з гігієною. Мовляв, літні люди уже не приймають щоденний душ та ін. Направду це не зовсім так.
Наука вивчає усі процеси, які відбуваються в організмі, і виокремлюють серед причин неприємного запаху наступні:
- Організм людини у похилому віці виробляє специфічні речовини – ноненали. Вони близькі до феромонів, але вказують не на потяг, а скоріше на завершення такого процесу.
- Неприємний запах провокує й сечовий міхур. Літні люди мають гірший нюх, й просто не чують запаху й не звертають на це увагу.
- Захисні функції організму знижуються й через цукровий діабет. Знижується імунітет шкіри й на ній активніше розмножуються бактерії.
- Зміну запаху можуть спровокувати медикаменти.
- Смердючий запах може виникати через накопичення шлаків і токсинів.
Найчастіше появу запаху провокує одразу кілька чинників, й позбутися його звичайним провітрюванням уже неможливо.
З віком шкіра виробляє більше жирних кислот, а антиоксидантів – менше. Жирні кислоти окислюються, й відповідно рівень ноненалю суттєво збільшується. Тіло починає виробляти ноненаль після 30 років.
Ліпіди у воді не вміють розчинятися, тому й важкий запах, спричинений жирними кислотами, змити неймовірно складно. Саме тому запах залишається на шкірі, одязі й навіть у чистому приміщенні.
Як позбутися запаху
Літнім людям треба допомогти дбати про гігієну. Звичайне мило не найкращий варіант. Його треба замінити на крем-гель.
Допоможіть простежити за пранням речей, та своєчасною зміною постільної білизни.
Людям похилого віку треба стежити за водним балансом, вживати достатньо рідини. Найкраще - звичайна питна вода. А щодо харчування, ліпше готувати їжу на парі. Каші, достатньо клітковини (овочі), біле м'ясо та риба.
Рекомендуйте вашим рідним у міру їхніх фізичних можливостей більше гуляти на свіжому повітрі.
Радіо Трек: НОВИНИ