Спасибі чи дякую: яке слово слід використовувати в українській мові? (ВІДЕО)

Пояснення мовознавця

Мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці розповів, як правильно українською мовою висловлювати вдячність та чи допустимо для цього вживати слово «спасибі». 

Отож, тим, хто побоювався слова «спасибі», бо вважав його русизмом, можна не перейматися. Адже це слово цілком властиве українській мові й зустрічається у текстах аж із 16 століття.

«Воно походить від сполуки слів »спаси, боже«. Ця сполука з часом зрослася в одне слово – спасибі», – пояснив Авраменко.

Саме таким чином колись було заведено відповідати на послугу чи якусь приємність – бажати людини божої ласки.

Втім, Авраменко зазначив, що зараз більш поширеною формою висловлення вдячності є слово «дякую».

Хоча якогось пріоритету жоден з варіантів не має – обирати можна на свій розсуд. Залежно від настрою, ситуації чи стилістики тексту, якщо ви це слово пишете, а не промовляєте.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень