За скільки часу можна забрати невиплачену пенсію? Роз'яснення від ПФУ
Якщо ви не забрали гроші, деякий час вони на вас «чекатимуть». Але всю суму відразу можуть і не віддати
У Пенсійному фонді розповіли, що буде, якщо українці з різних причин не могли отримувати свої виплати, передбачені законом.
Як зауважила у коментарі «Пенсійному кур’єру» начальниця головного управління ПФУ в Луганській області Ольга Шарунова, кожного місяця по закінченню виплатного періоду «Укрпошта» надає інформацію щодо невиплачених коштів.
— Формуються додаткові відомості для виплати цих коштів у наступному місяці. Якщо і за додатковими відомостями людина не отримала гроші, вони зараховуються ще на наступний місяць. Тобто кожного наступного місяця громадянин може отримати всі свої кошти. Так продовжується протягом 6 місяців, — каже спеціалістка.
Якщо ж людина не отримала пенсію і через пів року, то ці кошти акумулюються і при зверненні до ПФУ впродовж 6 місяців пенсіонер їх отримає.
— Втім, навіть якщо мине понад рік, але не більше 3-х років, протягом яких пенсіонер не зміг отримати пенсію, він все одно може звернутись до органів Фонду за своїми грошима.
Єдине, дещо змінюється процедура: спочатку громадянин отримає заборгованість за рік, а потім залишкові кошти повертатимуться щомісяця з виплатою поточної пенсії, — каже експертка.
Це ж правило розповсюджується й на тих українців, які виїхали за кордон — коли вони повернуться в Україну, їм потрібно буде звернутися до будь-якого сервісного центру ПФУ.
Джерело: social.com.ua
Радіо Трек: НОВИНИ