Скандально відома завідувачка ДНЗ Бугаївки судиться за посаду

Лариса Музика хоче очолювати заклад, з якого звільнила виховательку за фото у купальнику

Завідувачка дитячого садка у селі Бугаївка на Рівненщині Лариса Музика хоче поновитись на посаді через суд. А ще – стягнути компенсацію із сільради за час вимушеного прогулу. Сама освітянка стала героїнею матеріалів у місцевих та всеукраїнських ЗМІ у 2018-му році, коли звільнила підлеглу за, на її думку, аморальні фото у купальнику на відпочинку. Потому вихователька суд за поновлення виграла, але її керівниця садка звільнила знову. Про це пише Суспільне.

Чому тепер без роботи сама завідувачка

Директорка дитсадочка «Дивосвіт» Лариса Музика була звільнена з посади наприкінці січня 2019-го року через процедуру переведення працівників, бо заклад змінив свого власника. На роботу до дитсадка її не прийняли, бо вона нібито запізно подала документи.

Оскільки Лариса Музика сама не подала вчасно документи – тому тримати її місце вільним довго не могли та найняли іншу директорку, – кажуть у сільській раді. Там вважають її вчинок власним недбальством. Але Лариса Музика звернулася до Бродівського районного суду Львівської області та виграла позов.

Рішення суду

Позов суд першої інстанції суд задовольнив частково. Постановив поновити Ларису Музику на роботі шляхом зобов'язання Бугаївської сільської ради укласти трудовий договір на посаду завідувача (директора) Бугаївського закладу дошкільної освіти «Дивосвіт».

А ще стягнути з сільської ради середньомісячний заробіток за весь час вимушеного прогулу за період з 02.01.2020 року по день ухвалення судового рішення у сумі 70 914,40 грн.

Коментувати журналістам цю справу жінка відмовилася, але скерувала до свого адвоката Олега Бернацьського.

Олег Бернацьський стверджує, що поновити повинна саме Бугаївська сільська рада і працювати Лариса Музика повинна вже, незалежно від того, чи буде подана апеляція, чи ні.

— Лариса Василівна Музика рішенням суду поновлена на роботі шляхом зобов’язання Бугаївської сільської ради укласти трудовий договір на посаду завідувача Бугаївського закладу дошкільної освіти.

Рішення прийняте до негайного виконання.

Згідно з законом, якщо працівник звільнений в порядку переведення, то роботодавець, куди переводять працівника, повинен обов’язково взяти працівника на роботу, – каже адвокат освітянки.

Позиція сільського голови

— Музика особисто писала заяву і знала, коли саме потрібно було подати заяву на прийом на роботу.

 

Вона прийшла до сільської ради через два тижні після визначеного часу подачі заяв і де була так довго – не пояснила.

 

За той час ми вже взяли іншу людину на цю посаду, – каже сільський голова Бугаївки Валентин Креселюк.

Компенсацію завідувачці за вимушені прогули, – майже 71 тисячу гривень, – сільська рада сплачувати не збирається, – каже очільник громади.

Позиція адвоката сільської ради

— Суд недоречно сформулював своє рішення і не роз’яснив відповідачу, як саме реалізувати судове рішення. Там сказано, що Музику потрібно поновити.

 

Але це технічно неможливо – сільська рада не вправі скасовувати рішення відділу освіти, яке було роботодавцем Лариси Музики перед тим, – каже адвокат сільської ради Віктор Сачук.

Він повідомив, що сільська рада вже подала апеляційну скаргу. Про свої дії думатимуть уже тоді, коли своє слово скаже апеляційний суд.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень