Штрафи у декілька тисяч гривень роботодавці Рівненщини тепер НЕ платитимуть у державний бюджет

З 1-го січня

З Нового року штрафи за неоформлених працівників сплачуватимуть у місцеві бюджети. Відповідні зміни до Бюджетного кодексу ухвалила Верховна Рада 22 листопада.

Тож вже з 1-го січня штрафи за нелегальних працівників або невчасно виплачену зарплату роботодавці сплачуватимуть не у державний, а в бюджет міста або об’єднаної територіальної громади.

Однак для цього орган місцевого самоврядування має найняти на роботу інспектора праці. На відміну від інспекторів Держпраці, останні матимуть обмежені права, каже начальник відділу обласного управління Держпраці Юрій Морозюк:
 

 - Він має усі функції по здійсненню державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, як і наш інспектор. Але, скажімо так, у нього обмежений перелік питань, які може перевіряти. Це виплата заробітної плати, оформлення працівників і виплат мінімальних зарплат. Ці кошти від штрафів будуть однією зі статей наповнення місцевого бюджету. Раніше питання щодо сплати штрафів у державний бюджет стримувало органи місцевого самоврядування у питанні розширення штатів і введення посад інспекторів праці.

Зі слів Юрія Морозюка, нині посада інспектора праці органів місцевого самоврядування не надто популярна.

Поки на Рівненщині є лише десять інспекторів праці органів місцевого самоврядування. 

З них п’ятеро працюють у Рівному, один – у Дубні, двоє – у Радивилівській ОТГ і по одному інспектору у Мирогощанській та Деражненській ОТГ.

Наші новини у Тelegram. Номер у Viber063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень