Штрафи для власників порожнього житла: що це за нововведення і до кого застосують санкції

З грудня 2022 р.

Власники порожнього житла будуть змушені або заселитися в нього самі, або ж віддати його в оренду. Будинки і квартири не повинні стояти порожніми, переконана влада Амстердама.

На тих же, хто не виконає вимог, чекають штрафи, причому - немалі. Відповідний закон може набути чинності уже з грудня 2022 року, після його схвалення міською владою.

Такі жорсткі вимоги до власників порожнього житла пов’язані з тим, що в Амстердамі панує криза. У столиці Нідерландів багатьом людям не вистачає даху над головою. Водночас багато квартир у місті стоять порожні. Тому влада й вирішила таким чином «простимулювати» власників «зайвого житла» або жити там самим, або здавати помешкання в оренду.

– У нас дуже мало житла. Багато будинків не заселені без жодної на це причини. Я рада, що ми можемо це виправити, тому що порожнє житло в таких ситуаціях – це невиправдано. Ми гарантуватимемо, що будинки будуть використовуватися для того, для чого вони призначені – для проживання, – зауважила заступниця мера Зіта Пелс.

Для тих, хто не підкориться вимогам закону, передбачені штрафи у розмірі 4500 євро. Якщо ж йтиметься про рантьє, що заробляють здаванням житла в оренду, то для них передбачено ще більш суворий штраф – 9000 євро.

При цьому в мерії обіцяють допомогти власникам житла визначитись із розміром орендної плати. Її рахуватимуть за ринковою вартістю.

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень