Школи у старих будівлях без інтернету, без туалету і без їдальні, де навчання обходиться у 30 тисяч на рік. Які з них оптимізують?
Найперше у цьому питанні – розуміння
На Рівненщині працює понад 50 малих шкіл.
31 школа 1-3 ступенів, в яких навчається менше 100 учнів, 13 шкіл 1-2 ступенів, де менше 40 учнів, і 10 шкіл 1 ступеня, в яких навчається менше 10 дітей. Ці школи вважаються малокомплектними і підлягають оптимізації, оскільки якість освіти у таких школах низька, а навчання одного школяра обходиться у 30 тисяч гривень на рік – це утричі більше, ніж у повнокомплектних школах.
У деяких селах школи працюють у пристосованих приміщеннях без внутрішніх вбиралень, без інтернету, без їдальні та можливості приготування їжі школярам.
У 10 школах області досі немає навіть технічної можливості провести інтернет, у 10-ти технічна можливість є, але він не працює через несплату.
Діти хочуть сучасного освітнього простору, крім того, який якісний склад педагогів у таких закладах. Вони змушені викладати різні несуміжні предмети, яка якість такого викладання? Тому у питанні оптимізації головне – не затратна складова, найперше – це якість освіти, - сказав під час брифінгу 29 квітня начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.
Він також зауважив, що оптимізацією навчальних закладів у всіх 64 територіальних громадах області має займатися керівництво цих громад, адже тепер це їхні повноваження.
Інформування – головний момент цього процесу. З кожним мешканцем треба поговорити, що ми не економимо, а хочемо якості і щоб дітям було добре. Усі хочуть школу за 100 метрів від будинку, але це неможливо, - додав головний освітянин області.
При цьому перший заступник голови РОДА Сергій Подолін пригадав, як він свого часу ходив до школи 10 км, і шкільних автобусів тоді не було. Зараз же при проведенні оптимізації, окрім інших моментів, будуть обов’язково враховувати і наявність шкільного автобуса.
Петро Коржевський також запевнив, що оптимізація – це процес на кілька років, і що жоден педагог при цьому не залишиться без роботи: дітей усім класом з класним керівником переведуть до повнокомплектної школи.
Я упевнений, що через рік після переведення усі скажуть, що так краще, - вважає Петро Коржевський.
Приміщення оптимізованих шкіл також не простоюватимуть – у них можуть розмістити дитячий садочок, пластовий чи інший освітній заклад. ОДА готова допомогти з облаштуванням.
Варто додати, що процес оптимізації шкіл почався кілька років тому, однак відчутного результату поки не показав. Зараз, коли утримання шкіл є питанням кожної місцевої громади, де ці школи функціонують, чиновники від освіти розраховують на поступ.
Радіо ТРЕК у Тelegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ