Що робити, якщо наснився покійний родич? Відповідь священника
Сон – це особливий стан людини
Життя людини без сну – неможливе. Тому, щоночі кожен з нас перебуває у стані, коли він не контролює думки та події. Часто вночі нічого не сниться, а іноді сон буває настільки страшним, що можна прокинутися у холодному поті.
Особливі відчуття лишаються і після сну, у якому наснився покійний родич. Бувають позитивні сни, де покійники щасливі і нічого не просять. А буває, що він просить десь милостиню на вулиці або просить щось вас особисто. Побувавши у такому сні, стає моторошно.
Таким чином покійник хоче передати, що його життя не закінчилося, а перейшло в іншу форму, говорить ієрей Андрій Гавриленко:
- Після смерті життя не закінчується, а переходить у наступну фазу: з тимчасової у вічну, з тлінної в нетлінну.
З іншого боку, такі сни показують, що померлі продовжують нас любити. З Писань ми знаємо, що наші покійні родичі переживають нашу долю, каже Андрій Гавриленко. Буває навіть, що покійники рятують живих. Якось мати врятувала від самогубства сина, який розорився, сказавши уві сні:
У раю багато бідних, а самогубців – жодного, переповідає Андрій Гавриленко.
А ще такі сни показують, що не слід байдуже ставитися до потойбічної долі наших близьких. Церква закликає дуже обережно ставитися до снів, найкраще підійти до священника, розповісти сон і попросити поради, як вчинити.
Якщо родич хрещений, то найкраще прийти на панахиду, дати милостиню жебракам. Коли даєш милостиню, можна сказати, що це за упокій такої людини. Добре було б подати на проскомидію на Літургії. На службі священник із заупокійної просфори виймає частинку, молитовно згадуючи ім’я покійного.
- Крім цього, нам необхідно щодня вдома навчитися молитися за наших покійних. Ми продовжуємо їх любити. Розлука з ними часом нестерпна.
Слово Боже каже, що любов не мусить припинятися, зауважує Андрій Гавриленко.
Якщо родич нехрещений, помоліться за нього вдома і роздайте милостиню.
Джерело: napensii
Радіо Трек: НОВИНИ