Що не можна робити 10 грудня, аби не втратити достаток: народні прикмети

10 грудня православні християни вшановують преподобного Романа Антіохійського

У народі святого Романа вважали цілителем і помічником у лікуванні жіночих хвороб. Йому молилися про те, щоб відчути радість материнства.

У церкві 10 грудня також відзначають свято під назвою Знамення. Вшановується один з найважливіших образів у православ'ї - ікона Пресвятої Богородиці, яка називається «Знамення».

Зображена на ній Богоматір в процесі здійснення молитви. Також зображено немовля Ісуса на грудях у Марії. Ікона відома як чудотворна.

На честь ікони було встановлено свято під назвою Знамення. Від нього люди завжди чекали чогось особливого, яких-небудь знаків, які дозволять передбачити долю або майбутнє. 

Що не можна робити 10 грудня

Не рекомендували в цю п'ятницю вибивати ковдри і подушки — можна позбутися достатку. Так говорили наші прапрапрадіди. Заодно вони намагалися не міняти білизну 10 грудня, щоб ненароком не потривожити ліжко.

У народі намагалися в цей день нічого не шити і не в'язати. В цілому гострі предмети (навіть столові ножі) 10 грудня були під забороною — їжу намагалися ламати руками. Інакше озимі загинуть, вірили предки.

Чоловіків 10 грудня застерігали від фізичного навантаження. Їм не рекомендували займатися будівництвом, підняттям важких предметів і копанням землі. Вважалося, що ці зусилля не принесуть нічого, крім проблем зі здоров'ям.

Заборонено 10 грудня відмовлятися від порад або допомоги. Наші прабабусі говорили: той, хто проявить невдячність в цей день, буде довго хворіти і втратить достаток.

Народні прикмети на 10 грудня

  • Багряна зоря 10 грудня - буде вітряна погода
  • Ліс шумить - найближчим часом відлига буде
  • Горобці дружно цвірінькають 10 грудня - чекай тепла
  • Якщо в грудні зловити щуку з ікрою, то в квітні буде багато дощів

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень