Сюрприз від ПФУ: за пізніший вихід на пенсію добре доплатять

Доплатять, уже традиційно, заднім числом

Пенсіонерам, які після призначення пенсій працювали і відмовились від отримання виплат або ж виявили бажання отримувати пенсію з більш пізнього строку, отримають надбавки до пенсії. Про це повідомили в у ПФУ.

Розмір надбавок раніше становив 10% від основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи після призначення пенсії, але не більше 40%, пояснюють у Пенсійному фонді:

Відповідно до законодавства, яке діяло до 30 квітня 2022 року, до пенсій за віком особи, які після призначення пенсій працювали та відмовились від отримання пенсій, або після набуття права на пенсію працювали і виявили бажання отримувати пенсію з більш пізнього строку, встановлювались надбавки (…) у розмірі 10% основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи після призначення пенсії, але не більше 40%.

Тепер же, в залежності від кількості років роботи після призначення пенсії чи набуття права на пенсію, за які була встановлена надбавка, її розмір становить:

  • за 1 рік роботи - 6%
  • за 2 роки -12%
  • за 3 роки - 18%
  • за 4 роки - 24%

Це – процентне співвідношення від основного розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Виплату перерахованих пенсій проведуть у червні з доплатою з 30.04.2022.

Роз'яснення

Збільшення доплат до пенсії пов'язане з тим, що надбавку тепер розраховують за іншим Законом. Згідно зі змінами, тепер отримувати 24% за цим законом вигідніше, ніж 40% за попереднім. 

Як зауважили у ПФУ, наприклад, якщо раніше доплата у 40% становила 60 грн, то зараз доплата у 24% становить понад 500 грн

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень